Aktualności

DRMATOPISANIE. DEBATY Z LAUREATKAMI

03.12.2020

Zapraszamy na debaty online ze stypendystkami programu DRAMATOPISANIE: Amanitą Muskarią oraz Antoniną Grzegorzewską. 3 grudnia o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie z Amanitą Muskarią, czyli Gabrielą i Moniką Muskałami. Dzień później, 4 grudnia o godzinie 15.00 połączymy się z drugą laureatką naszego programu Antoniną Grzegorzewską. Spotkania odbędą się w całości w internecie na platformie ZOOM.

Debaty poświęcimy pracy nad nowymi tekstami dramatycznymi, które powstały dzięki stypendium. Porozmawiamy o tajemnicach WARSZTATU DRAMATOPISAREK. Zapytamy o wybór tematu i pisarskie inspiracje, sposoby ożywiania wyobraźni, metody pracy nad tekstem, ulubione konwencje i style literackie, czy teatralne medium dla dramatu.

Debaty poprowadzi prof. Jacek Kopciński, pomysłodawca programu DRAMATOPISANIE.

Spotkania będą odbywały się w całości w internecie na platformie ZOOM. Bezpłatne zaproszenia dostępne sa na stronie internetowej Instytutu oraz poprzez platformę GoOut:

3 grudnia (czwartek), godz. 15.00 - spotkanie z Amanitą Muskarią, czyli Gabrielą i Moniką Muskałami.

4 grudnia (piątek), godz. 15.00 - spotkanie z Antoniną Grzegorzewską.

Uczestnicy będą mogli „na żywo” wziąc udział w dyskusji. Uczestnikom debaty udostępnimy teksty nowych dramatów, szkice na temat twórczości naszych laureatek, rozmowy z autorkami i słowniki ich twórczości. Do udziału zapraszamy w szczególności studentów i doktorantów kierunków humanistycznych, kierowników literackich teatrów publicznych, krytyków, teatrologów i miłośników dramatu.

DRAMATOPISANIE

DRAMATOPISANIE to rozpoczęty w 2020 program stypendialny służący wspieraniu polskiej dramaturgii współczesnej. Celem programu jest wspieranie najzdolniejszych polskich autorów sztuk współczesnych poprzez stworzenie im dogodnych warunków pracy, popularyzacja ich osiągnięć i upowszechnianie wiedzy o polskim dramacie współczesnym. Program ma doprowadzić do powstania, publikacji, opracowania i prapremierowej inscenizacji nowych tekstów dramatycznych o wysokich walorach artystycznych.

Aktualności

zobacz wszystkie

DRAMATOPISANIE | SŁOWNIK TWÓRCZOŚCI ANTONINY GRZEGORZEWSKIEJ

17.09

Chcąc przybliżyć twórczość laureatek I edycji programu DRAMATOPISANIE, prezentujemy słownik twórczości pierwszej stypendystki - Antoniny Grzegorzewskiej.

czytaj dalej

DRAMATOPISANIE | SŁOWNIK TWÓRCZOŚCI AMANITY MUSKARII

21.11

Słownik twórczości Amanity Muskarii to 10 haseł opracowanych, które prowadzą przez życie i dorobek duetu dramatopisarek: Gabrieli Muskały i Moniki Muskały.

czytaj dalej

Projekty

zobacz wszystkie

DRAMATOPISANIE

15.01

Dramat nie musi stać w miejscu. Program stypendialny IT - skierowany do dramatopisarzy i teatrów - służący wspieraniu polskiej dramaturgii współczesnej.

czytaj dalej