Aktualności

Finał 26. edycji Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej | ONLINE

18.11.2020

Tegoroczne uroczyste rozdanie nagród 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej odbędzie się w formule online. Zapraszamy na transmisję uroczystości:

Jacek Sieradzki, Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera i Sabina Zygmanowska, którzy współtworzyli Komisję Artystyczną, do finału 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej zakwalifikowali 11 przedstawień. #chybanieja, będący koprodukcją Centrum Kultury w Lublinie, Teatru „Maska” w Rzeszowie oraz Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Czy pan się uważa za artystę z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Greta i ostatni wieloryb  z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Inna dusza z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Inni ludzie z Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Jezus  z Nowego Teatru w Warszawie, Mazagan. Miasto z Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Polskie rymowanki albo ceremonie z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Rutka z Teatru Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, Tymczasem pa, Kochany Skarbunieczku ze Stowarzyszenia Artystycznego USTA USTA w Poznaniu, Wielkie mi coś z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. Z przyczyn losowych dwa spektakle: #chybanieja oraz Inni ludzie nie mogły zostać zagrane w okresie pracy Jury. W związku z tym ocenie podlegało 9 przedstawień.

Jak co roku, przyznane zostaną nagrody Komisji Artystycznej oraz nagrody Jury (w którym w tegorocznym składzie znaleźli się – Mariusz Ostrowski, Szymon Kazimierczak, Marzenna Wiśniewska, Janusz Opryński i Przemysław Pilarski). Jury przyzna m.in. indywidualne nagrody aktorskie oraz nagrodę im. Jana Świderskiego, ufundowaną przez Zarząd Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP.