Aktualności

#INSTYTUTwsieci. Program Instytutu Teatralnego online | 16.03 - 22.03

17.03.2020

Instytut Teatralny przygotował ofertę programową na najbliższe tygodnie, z której będzie można skorzystać nie wychodząc z domu. Od lat dokumentujemy wydarzenia odbywające się w naszej siedzibie na Jazdowie i prowadzimy rozległą działalność projektową w obszarze nowych mediów. Przyłączając się do akcji #zostańwdomu z kulturą, mamy szansę o tym przypomnieć. Co czeka nas w najbliższym czasie?

W każdy kolejny poniedziałek na naszej stronie internetowej i Facebooku będziemy publikować aktualny, tygodniowy plan e-wydarzeń, e-aktywności i e-inspiracji Instytutu Teatralnego. Wśród nich znajdą się nie tylko archiwalne (często niepublikowane) materiały, ale także nowe projekty – tyle że przeniesione do sieci. Nasze aktywności spakowaliśmy w różne ścieżki tematyczne i cykle, które pomogą naszym widzom łatwiej odnaleźć się w e-repertuarze IT: #piątkidladzieci (tu znajdzie się mnóstwo inspiracji do zabawy i nauki z dziećmi), #wideoteatr (czyli teatr w filmie i telewizji), #książkanadługidzień, #teatrnagłos i inne. Wszystko będzie można znaleźć w mediach społecznościowych Instytutu Teatralnego: na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Rozpoczęliśmy premierowym pokazem rozmowy Michała Smolisa z Agatą Buzek w ramach cyklu „Piękni czterdziestoletni” i prezentacją zasobów Encyklopedii Teatru Polskiego w ramach #książkinadługidzień. W środę "otwieramy" wirtualną wystawę na platformie Google Arts & Culture poświęconą pierwszemu polskiemu laboratorium teatralnemu – REDUCIE Osterwy i Limanowskiego.

Przyśpieszyliśmy również prace nad nowym portalem e-teatr.pl, czyli najstarszym i największym polskim portalem teatralnym. Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy zobaczą e-teatr w nowej odsłonie. Zmieni się w nim niemal wszystko – od layoutu aż po przydatne czytelnikom narzędzia i funkcjonalności.

Szczegółowy program wydarzeń online IT:

Poniedziałek, 16.03
15:00: AGATA BUZEK (PREMIERA YouTube) - rozmowa Michała Smolisa w ramach cyklu "Piękni czterdziestoletni". Spotykamy się w nim z twórcami, których sceniczny debiut przypadł na przełom XX i XXI wieku, wchodzących do zawodu już po transformacji ustrojowej - ich dokonania zmieniły i zmieniają oblicze polskiego teatru.

Wtorek, 17.03
#książkanadługidzień - prezentujemy teatralne nowości w naszych zasobach cyfrowych.

Środa, 18.03
12:00: "wernisaż" wirtualnej wystawy Google Arts & Culture - "Reduta. Pierwsze polskie laboratorium teatralne".
18:30 środa z naszym cyklem "TEATROTEKA" – spotkania z artystami i pokazy making of #wideoteatr

Czwartek,  19.03
g. 12:00: PREMIERA - rozpoczynamy emisję serialu dokumentalnego, w którym w 25 odcinkach opowiemy Wam o 250 latach polskiego teatru. Odcinek 1: Premiera "Natrętów" Józefa Bielawskiego 19 XI 1765; prowadzenie: Maciej Nowak #wideoteatr.

Piątek, 20.03
#piątkidladzieci – przez cały dzień prezentujemy wybrane materiały, ćwiczenia, zabawy i rejestracje spektakli dla najmłodszych – szukać ich można m.in. na portalu  www.teatrotekaszkolna.pl

Sobota, 21.03
g. 12:00: kolejny odcinek serialu dokumentalnego, w którym opowiadamy o 250 latach polskiego teatru. Odcinek 2: Premiera "Cudu mniemanego, czyli Krakowiaków i Górali" Wojciecha Bogusławskiego #wideoteatr
g. 16:00: PREMIERA – pierwsza audycja #teatrnagłos, czyli radiowego serialu dla początkujących i zaawansowanych, przybliżającego ważne, ciekawe, a czasami nawet zabawne historie tworzące historyczny pejzaż polskiego teatru; prowadzenie: prof. Dariusz Kosiński

PIĘKNI CZTERDZIESTOLETNI

TEATR STAROPOLSKI | RE: KONSTRUKCJE

KSIĄŻKA W TEATRZE