Aktualności

#INSTYTUTwsieci. Program Instytutu Teatralnego online | 30.03 - 05.04

30.03.2020

W nowy miesiąc wchodzimy z nowymi nadziejami i nową e-ramówką #INSTYTUTwsieci. #INSTYTUTwsieci to my przeniesieni do internetu. W każdy poniedziałek prezentujemy aktualny, tygodniowy plan wydarzeń, aktywności i inspiracji Instytutu Teatralnego - dostępnych bez wychodzenia z domu i podzielonych na ścieżki tematyczne. W tym tygodniu pojawi się jedna nowa ścieżka tematyczna.

Śledźcie je wszystkie i bądźcie z nami!

Szczegółowy program wydarzeń online IT:

Poniedziałek, 30.03
14:00: PRZEDSTAWIENIA to jedna z trzech podstawowych baz internetowej Encyklopedia teatru polskiego. Opowiemy dziś Wam o niej trochę więcej i pokażemy jej moc, czyli zapis wideo spektaklu „Popiełuszko” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Pawła Łysaka. #wideoteatr #przewodnikETP
bit.ly/PopiełuszkoSpektakl

Wtorek, 31.03
12:00: Oddajemy w Wasze ręce elektroniczne wersje książek walczących o tegoroczną nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych - bo co możemy robić teraz lepszego, niż czytać? #książkanadługidzień
bit.ly/DemokracjaPrzedstawienia

15:00: Sprawdzamy, co nowego słychać w wątku „Teatr w internecie” na e-teatr.pl, gdzie na bieżąco gromadzone są propozycje teatrów, z których możecie korzystać nie wychodząc z domów. Zbierzemy i pokażemy Wam te - naszym zdaniem - najciekawsze.
www.e-teatr.pl/pl/artykuly/132,watek.html

Środa, 01.04
12:00: Zapraszamy na naszą kolejną wirtualną wystawę na platformie Google Arts & Culture i opowiadamy, jak pracowaliśmy nad największym hitem naszych online’owych ekspozycji, czyli wystawą poświęconą "Polskiemu plakatowi teatralnemu".
bit.ly/Google_PlakatTeatralny

14:00: Czy wiecie, że w internetowej Encyklopedii Teatru Polskiego znajduje się w tej chwili ponad 60 szczegółowych opisów najważniejszych przedstawień w historii polskiego teatru, wybranych przez zespół redaktorów pod kierunkiem profesorów Wojciecha Dudzika (UW), Dariusza Kosińskiego (UJ) i Małgorzaty Leyko (UŁ)? Świetne pióro i wielka porcja wiedzy w jednym.
bit.ly/ZemstaOpis

16:00: Nasza nowa propozycja tematyczna - przypominamy Wam nasze najpopularniejsze, najczęściej komentowane, wzbudzające największe emocje propozycje wideo z kanału YouTube Instytutu Teatralnego. Zaczynamy od spotkania i rozmowy Mike’a Urbaniaka z Marianem Opanią. #YouTubeMix
youtu.be/MfTjM7D5_tE

Czwartek, 02.04
11:00: Historia pewnego "wyjścia", czyli piąty odcinek naszego serialu dokumentalnego, w którym w 25 odcinkach opowiadamy Wam o 250 latach polskiego teatru. Odcinek 5: Aleksander Fredro wychodzi z przedstawienia "Ślubów panieńskich", 1865. #wideoteatr
bit.ly/250lat_Odcinek5

16:00: Wychylamy się poza Polskę po to, by w kilkanaście minut opowiedzieć Wam o czymś, dzięki czemu idąc za jakiś czas do teatru, nie będziemy musieli uczestniczyć w "odtwarzaniu rzeczywistości" i słuchać (tylko) o tym, co robiliśmy podczas pandemii koronawirusa. W kolejnej audycji radiowego serialu dla początkujących i zaawansowanych porozmawiamy o Wielkiej Reformie Teatru. #teatrnagłos
mixcloud.com/instytuttteatralny/wielka-reforma-teatru-2-kwietnia

Piątek, 03.04
#piątkidladzieci to przestrzeń dla najmłodszych widzów. Jak co tydzień, znajdziecie tu propozycje ćwiczeń i zabaw oraz rejestracje spektakli dla dzieci i młodzieży. W tym tygodniu przyjrzymy się nieco uważniej teorii i praktyce Jana Dormana, który dla pedagogiki teatru zrobił tyle, ile Janusz Korczak dla pedagogiki w ogóle.
Teatroteka Szkolna | Jak zrobić lalkę: tiny.pl/7h1dp
Archiwum Dormana | koncert "Taśma ciekawa": youtu.be/g_N3OHp7uD0

Sobota, 04.04
Weekend z Heleną Modrzejewską, czyli wszystko, co chcieliście wiedzieć o jednej z najwybitniejszych polskich aktorek w historii, ale wstydziliście się zapytać: wystawa wirtualna, kolejny odcinek naszego serialu dokumentalnego, audycje, książki i wiele więcej.
bit.ly/250lat_Odcinek6
facebook.com/encyklopediateatru/posts/1143265859344973

Aktualności

zobacz wszystkie

Komunikat ws. zawieszenia wydarzeń w siedzibie IT

09.04

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju od 12 marca 2020 do odwołania zawieszamy organizację wydarzeń w siedzibie Instytutu Teatralnego.

czytaj dalej

Międzynarodowe konferencje w Instytucie. NOWE TERMINY

26.03

Konferencje SIBMAS 2020 Warsaw i "Cyrk: genealogie, imaginaria, translacje" odbędą się jesienią 2020.

czytaj dalej

Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru. Będzie inny, niż ostatnie

27.03

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Autorzy przesłań do świata teatru zwracają uwagę, że dziś potrzeba nam solidarności i odnowienia relacji.

czytaj dalej

WYNIKI KONKURSU NA PRACĘ MAGISTERSKĄ | 2018/2019

27.03

Poznaliśmy autorki i autorów najlepszych teatrologicznych prac magisterskich. Gratulujemy!

czytaj dalej