Aktualności

Najlepsze polskie sztuki współczesne | Wydłużamy termin zgłoszeń do 27. edycji Konkursu

19.02.2021

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego wydłuża termin zgłoszeń spektakli do 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Spektakle, które miały premierę w roku 2020 mogą być zgłaszane do 28 lutego, tegoroczne premiery do końca maja.

O wydłużeniu terminu zgłoszeń spektakli do 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej zdecydowała dyrekcja Instytutu Teatralnego. Spektakle, których premiera odbyła się w ubiegłym roku (między 1 kwietnia a 31 grudnia 2020) muszą zostać zgłoszone do 28 lutego 2021. Na tegoroczne premiery (między 1 stycznia a 30 kwietnia 2021) czekamy do końca maja 2021. W Konkursie mogą wziąć udział także spektakle, których zgłoszenia zostały przyjęte przez Komisję Artystyczną 26. Konkursu, a których Komisja nie mogła obejrzeć z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 w marcu i kwietniu 2020.

Celem Konkursu jest popularyzacja współczesnego dramatu polskiego, promocja rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych. Spektakle ocenia będzie Komisja Artystyczna, a jej prace potrwają do końca czerwca. Finał Konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się jesienią.

Regulamin 27. edycji Konkursu wraz z aneksem dostępny jest na stronie: sztukawspolczesna.org

Koordynatorem merytorycznym Konkursu jest Jacek Sieradzki, a koordynatorem organizacyjno-finansowym Maria Stępkowska.

Konkurs finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizatorem Konkursu jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Projekty

zobacz wszystkie

Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

18.10

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze.

czytaj dalej

Aktualności

zobacz wszystkie

Finał 26. edycji Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej | ONLINE

18.11

Transmisja finału 26. edycji Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

czytaj dalej

Otwarcie kin, teatrów, filharmonii i oper od 12 lutego

05.02

Od 12 lutego kina, teatry, filharmonie i opery będą mogły być otwarte dla publiczności w rygorze sanitarnym

czytaj dalej

Pomoc psychologiczna | spotkania w lutym i w marcu

08.02

Trwają zapisy na spotkania w ramach programu bezpłatnej, interwencyjnej pomocy psychologicznej dla artystów, pracowników i współpracowników teatrów

czytaj dalej

VI edycja programu Placówka rozstrzygnięta

15.02

W ramach VI edycji programu „Placówka” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego zostanie zrealizowanych pięć projektów.

czytaj dalej