Aktualności

Otwarcie kin, teatrów, filharmonii i oper od 12 lutego

05.02.2021

Od 12 lutego kina, teatry, filharmonie i opery będą mogły być otwarte dla publiczności w rygorze sanitarnym uwzględniającym zajętość 50 proc. miejsc na widowni, zakrywanie ust i nosa maseczką oraz zakaz konsumpcji.

Otwarcie jest warunkowe, na razie na dwa tygodnie. Decyzja o otwarciu kin i instytucji kultury pozostaje każdorazowo w kompetencji osób zarządzających, w przypadku instytucji kultury - działających w uzgodnieniu z ich organizatorami/założycielami. Zasady pracy otwieranych instytucji powinny uwzględniać obowiązujące przepisy prawa dotyczące liczby osób, mogących uczestniczących w stacjonarnych formach aktywności.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w najbliższych dniach opublikuje wytyczne uwzględniające otwarcie kin, teatrów, filharmonii i oper dla publiczności w warunkach pandemii. Więcej informacji

Aktualności

zobacz wszystkie

POZNALIŚMY FINALISTÓW VI EDYCJI KONKURSU KLASYKA ŻYWA

25.01

Cztery spektakle w finale VI edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa

czytaj dalej

Rozpoczynamy VII edycję konkursu „Klasyka Żywa”

01.02

Rusza VII odsłona Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

czytaj dalej

Laureaci programu grantowego dla teatrów

03.02

Ośmioro laureatów, w tym teatry i grupy teatralne, otrzyma dofinansowanie od Związku Cyfrowa Polska i YouTube na realizację spektakli online

czytaj dalej

Książka w teatrze | Adolf Dymsza

11.02

Instytut Teatralny zaprasza na spotkanie z cyklu Książka w teatrze zatytułowane “Adolf Dymsza. Ewolucja wizerunku. Od króla polskiej komedii do powojennego symbolu minionych czasów”.

czytaj dalej