Aktualności

TEATR POLSKA 2020 otwarty!

27.01.2020

Zachęcamy teatry do zgłaszania spektakli do tegorocznej edycji TEATR POLSKA. Celem Programu jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych mieszkańcom miejscowości na terenie Polski, w których nie działa teatr instytucjonalny. Program popularyzuje sztukę teatralną, prowadzi działania z zakresu edukacji kulturalnej oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Zgłoszenie do udziału w TEATR POLSKA może złożyć Wnioskodawca będący teatrem lub inną samorządową instytucją kultury albo organizacją pozarządową oraz posiadający prawa autorskie i materialne do spektaklu możliwego do prezentacji poza pierwotną siedzibą Wnioskodawcy.

Do tej pory, od 2009 roku, w programie zaprezentowano 186 spektakli w 517 miejscowościach, a pokazy obejrzało ponad 280 tys. osób. 

Wszystkie szczegółowe informacje niezbędne do zgłoszenia spektaklu oraz poznania harmonogramu TEATR POLSKA 2020 można znaleźć w Regulaminie dostępnym na www.teatrpolska.pl

 

Kontakt:
Maja Raczyńska-Kaczmarek
tel (+48) 730 121 413
polska@instytut-teatralny.pl