Aktualności

#ŻyczeniaDlaTeatru | Dziękujemy za wszystkie!

27.03.2021

Są bardzo różni, ale jest coś, co ich łączy - wszyscy kochają teatr. W Międzynarodowy Dzień Teatru oddajemy im głos. Z nadesłanych przez widzki i widzów #ŻyczeńDlaTeatru przygotowaliśmy krótkie filmy, które będziemy prezentować przez cały weekend. Czego życzycie teatrowi?

Niektórzy przychodzą dużo wcześniej. Zostawiają w szatni płaszcze i prowadzą rozmowy w foyer lub w bufecie. Inni wbiegają na ostatnią chwilę, wzdychając z ulgą, że udało im się zdążyć.

Niektórzy kupują bilety z wyprzedzeniem. Na teatralne wyjście czekają jak na święto, z niecierpliwością odliczając kolejne dni. Inni wystają długie godziny w oczekiwaniu na wejściówki.

Niektórzy kochają siadać w pierwszym rzędzie. Przyglądają się uważnie najmniejszym gestom aktorów, podziwiają najdrobniejsze detale scenografii. Innych bliskość sceny peszy. Uciekają do ostatnich rzędów, gdzie czują się bezpiecznie.

Są bardzo różni, ale jest coś, co ich łączy – wszyscy kochają teatr.

W Międzynarodowy Dzień Teatru postanowiliśmy oddać im głos. Z nadesłanych przez widzki i widzów #ŻyczeńDlaTeatru przygotowaliśmy krótkie filmy, które będziemy prezentować w naszych mediach społecznościowych przez cały weekend.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, szczególnie teatrom i ośrodkom kultury za zachęcanie do wzięcia w niej udziału i dzielenie się informacją o życzeniach ze swoją publicznością. Przede wszystkim zaś dziękujemy teatralnej widowni za jej entuzjastyczny odzew i nadesłane życzenia, których liczba przerosła nasze oczekiwania!

Mamy nadzieję – i tego życzymy Wam w imieniu Dyrekcji i całego Zespołu Instytutu Teatralnego – że jak najszybciej zobaczymy się wszyscy na żywo w teatrze.

Aktualności

zobacz wszystkie

DIG IT: nowy konkurs Instytutu Teatralnego dla działań online

19.03

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza konkurs na najlepsze projekty i działania teatralne zrealizowane online w czasie pandemii COVID-19.

czytaj dalej

Otwieramy TEATR POLSKA 2021

22.03

13 edycja programu umożliwiającego objazd teatralny

czytaj dalej

Odzyskana awangarda teatralna. Nowe wydawnictwa IT

24.03

Rozpoczynamy publikację serii książek składających się na krajobraz teatralnej awangardy Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

czytaj dalej

60. Międzynarodowy Dzień Teatru. Ale dopiero drugi taki

27.03

„Do nas wszystkich kieruję słowa: Zatroszczmy się o siebie!” - pisze w przesłaniu do polskiego środowiska teatralnego reżyserka, pedagożka i nasza koleżanka z IT Justyna Sobczyk.

czytaj dalej