COVID-19

Zamieszczamy tutaj informacje o tym, jak zmienia się Instytut Teatralny w okresie pandemi koronawirusa SARS-CoV-2 i co robimy na co dzień, abyście mieli Państwo pewność, że odwiedzając nas, jesteście w bezpiecznym miejscu. To tu publikujemy także materiały i dokumenty z zakresu poradnictwa w kontekście prowadzenia aktywności w okresie obowiązywania nowej dyscypliny sanitarnej.

#DZIAŁAMY | bezpiecznie

Wydarzenia w siedzibie IT są organizowane zgodnie z "wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce"; szczegółowe informacje na temat wymogów dyscypliny sanitarnej w zakresie minimalizowania zagrożenia dla odwiedzających znajdziecie Państwo poniżej. Wasze zdrowie oraz zaufanie, jakim nas obdarzacie, są dla nas najważniejsze - zobaczcie, co możemy zrobić razem, żeby czuć się bezpiecznie.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 12 lutego podczas wydarzeń kulturalnych odbywających się w Instytucie Teatralnym zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących, obowiązkowe są maseczki, zachowanie dystansu i mycie rąk. Księgarnia Prospero czynna jest we wtorki i w piątki w godzinach 10.00-16.00. Nieczynna pozostaje biblioteka Instytutu.

____________________

CO ROBIMY DLA WAS?

 

 • Zapewniamy środki ochrony osobistej. Jeśli zapomnicie Państwo o wzięciu z domu maseczki ochronnej, będziemy z nią czekać. W Instytucie znajduje się od 6 do 10 stanowisk z płynem do dezynfekcji [m.in. kawiarnia, przed wejściem do księgarni i biblioteki, w Pracowni Dokumentacji Teatru, przed wejściem do sali teatralnej, w toaletach i w pomieszczeniach biurowych]. Płyn mają przy sobie także osoby z Biura Obsługi Widowni IT - jeśli poczujecie Państwo dyskomfort, możecie w każdej chwili poprosić o zdezynfekowanie rąk.
 • Żeby uniknąć tłoku i dłuższego przebywania w zamkniętej przestrzeni otwieramy dla Was boczne, bezpośrednie wejście do sali teatralnej - prosto z zielonego ogrodu za Instytutem. Nasze Koleżanki i Koledzy z Biura Obsługi Widowni oraz piktogramy na budynku i chodniku wskażą Wam drogę.
 • Dezynfekujemy i wietrzymy regularnie przestrzeń - także krzesła, klamki i poręcze w sali teatralnej [przed i po każdym wydarzeniu].
 • Wprowadziliśmy limit osób. Ograniczyliśmy możliwość zakupu biletu / pobrania bezpłatnego zaproszenia do jednego biletu / zaproszenia na osobę. Zakup / pobranie wiąże się z akceptacją regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w siedzibie IT.
 • W sali teatralnej obowiązuje zasada utrzymania co najmniej 1,5 metra odstępu od innych osób [umożliwia to nowy układ widowni - na pewno będzie Wam wygodnie]. W księgarni Prospero - jedynej w Polsce księgarni tematycznej poświęconej w całości teatrowi - klientów obsługiwać będziemy pojedynczo.
 • Przychodzimy zdrowi do pracy - monitorujemy to.

 

CO MOŻESZ ZROBIĆ TY?

 

 • Przede wszystkim: bądź odpowiedzialny/odpowiedzialna - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Jeśli czujesz się źle, zrezygnuj z uczestnictwa w wydarzeniu. Nie sprawdzaj, czy nasz termometr wskaże podwyższoną temperaturę Twojego ciała. Jeśli poczujesz się nie najlepiej będąc już w IT, poinformuj o tym osoby z Zespołu Instytutu.
 • Zakryj nos i usta. Wchodząc do Instytutu zastosuj środki bezpieczeństwa osobistego [maseczka, chusta lub przyłbica].
 • Zdezynfekuj ręce przy jednym z wielu stanowisk, na które trafisz w Instytucie.
 • Zachowaj bezpieczną odległość. Zadbaj o to, żeby dystans między Tobą a innym uczestnikiem/uczestniczką wydarzenia wynosił nie mniej niż 1,5 metra. Nie obawiaj się zareagować, jeśli ktoś nie przestrzega tej zasady i wzbudza tym Twój niepokój - dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych to nie jest powód do wstydu; na pewno Cię w tym wesprzemy.
 • Jeśli to możliwe, zapłać zbliżeniowo za bilety, książki [pamiętaj, że bilety i książki kupisz też online; bilety dostępne są na stronie internetowej Instytutu lub na platformie GoOut, a książki na stronie księgarni www.prospero.e-teatr.pl].

 

Cieszymy się, że tutaj jesteś i chcesz nas odwiedzić. Dziękujemy, że poważnie traktujesz nasze prośby,

Zespół Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego 

Aktualności

zobacz wszystkie

Po pierwszym posiedzeniu zespołu przy IT.

02.06

W czwartek 28 maja 2020 odbyło się pierwsze spotkanie zespołu eksperckiego ds. sytuacji teatrów, który został powołany przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Wzięli w nim udział prakty

czytaj dalej

MKiDN, MR, GIS: Nowy zestaw wytycznych dla instytucji kultury

02.06

Publikujemy zestaw wytycznych, opracowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny, a dotyczący m

czytaj dalej

Otwieramy Bibliotekę i Czytelnię!

05.06

Miło nam ogłosić, że już 8 czerwca 2020 Biblioteka i Czytelnia Instytutu Teatralnego wznawiają działalność po 2,5 miesięcznej przerwie. Będziemy funkcjonować w nowej dyscyplinie sanitarnej i według no

czytaj dalej

Instytucje artystyczne w nowej rzeczywistości - zadaj pytanie [zapis rozmowy]

15.06

8 czerwca 2020 r. odbyła się konferencja on-line "Instytucje artystyczne w nowej rzeczywistości - zadaj pytanie ekspertowi", zorganizowana przez IT oraz IMiT. Poniżej publikujemy jej zapis.

czytaj dalej

Aktualności

zobacz wszystkie

Pakiet dokumentów COVID-owych dla teatrów | [wzory dokumentów]

20.08

Udostępniamy pakiet wzorów dokumentów opracowany przez Zespół Ekspercki ds. sytuacji teatrów przy IT mogący stanowić pomoc dla podmiotów wznawiających działalność kulturalną

czytaj dalej