Kalendarium

Ciało. Głos. Intuicja. Iza Chlewińska

10:00 08.06.2020

8 czerwca, godz. 10:00-12:00

"Ciało.Głos.Intuicja" to autorska praktyka Izabeli Chlewińskiej, będąca fuzją kilku dróg kontaktowania się ze swoim ciałem, umysłem i czuciem. Pierwsza to ruch, dotyk i docisk, za pomocą których uruchamiamy podstawowe potrzeby sensoryczne naszego ciała. Będziemy rozmiękczać naszą skórę i powięź, potrząsać wewnętrznymi organami oraz dociskać i masować mięśnie, stawy i kości. Druga to oddech i głos, za pomocą których spróbujemy pozbyć się napięcia mięśniowego z ciała, nadmiaru myśli z głowy i zalegających emocji w klatce piersiowej. Dzięki monitorowaniu swojego oddechu i dźwięku wejdziemy w trening uważności - ćwiczenia koncentracji i świadomego oddychania. Trzecia to intuicja - zjawisko, które jest nazywane "przedmyślą" i jego pierwsze przejawy znajdują się w ciele, niesione polem elektromagnetycznym między organami. Zajmiemy się tym, co czujemy, zamiast tym co wiemy. Odkrywanie przyjemności w improwizacji tanecznej jako droga do poznania swojego potencjału twórczego, intelektualnego i emocjonalnego.

Praktyka służy samodzielnej pracy ze swoim ciałem. Nie będę więc kontrolować tego co robicie, nie będę Was oglądać czy sprawdzać. Będę opowiadać co jakiś czas o ciele i praktykować z Wami.

Zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę się zanurzyć w głąb siebie i poeksperymentować. Część zajęć będzie się odbywać z zamkniętymi oczami, będziemy używać budzika do orientacji w czasie, tak abyśmy mogli swobodnie się komunikować.

Iza Chlewińska

Performerka, choreografka, nauczycielka. Zrzeszona w Centrum w Ruchu, mieszka i tworzy w Warszawie. Odbyła staż w zespole Troubleyn Jana Fabra w Antwerpii, wizytę studyjną w Filadelfii, rezydencję artystyczną w Tokio. Otrzymała stypendium DanceWeb w Austrii.
Swoje autorskie spektakle taneczne - Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1- prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Włoszech. Stworzyła instalację performatywną dla niemowląt MaMoMi w Nowym Teatrze w Warszawie. Rozwija swoją metodę pracy z ciałem i głosem. Praktyki takie jak teoria wielkiego docisku, praktykowanie „niczego” i techniki przyjemności bada w projekcie edukacyjnym KULTURA CIAŁA. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w Polsce i Niemczech (współpraca m.in. z Eweliną Marciniak).

Projekty

zobacz wszystkie

C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń I T

29.06

Program warsztatów online C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT to różnorodne zajęcia ze świadomości ciała i ruchu, podzielone na 14 tygodniowych bloków-tematów - od Pilatesu i języka GaGa, po praktyki do

czytaj dalej