Kalendarium

Ciało i głos jako niewierni tłumacze wyobraźni. Monika Kiwak

10:00 22.06.2020

22 czerwca, godz. 10:00

Podczas zajęć "Ciało i głos jako niewierni tłumacze wyobraźni", będziemy praktykować improwizację solową jako performance. Ciało i głos nazwałam niewiernymi, podążając za stwierdzeniem dotyczącym literatury "Wierne tłumaczenie nie jest piękne a piękne nie jest wierne". Bądźmy niewierni, czyli bądźmy poetyccy! Dotarcie do własnej wyobraźni i przyglądanie się jej, to bardzo przyjemny proces. Komunikacja tego doświadczenia widzowi, opiera się w mojej praktyce na jej poetyckiej translacji. Podążam przy tym za inspiracją narzędziami pracy Andrew Morrisha. Zapraszam na warsztat, w którym ciekawość, przyjemność i wrażenia zmysłowe stanowią podstawowe wyposażenie improwizujących.

Monika Kiwak

Magister filologii polskiej oraz wiedzy o teatrze (dramatologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim; absolwentka wydziału tańca w Performers House (2009, Dania), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego (Narodowe Centrum Kultury), uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering® (Słowacja, Polska 2011 - 2015); W 2013, 2015, 2017 i 2019 roku otrzymała stypendium do udziału w Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Rezydentka projektu Dance Move Cities (Kraków, Ryga 2013 - 2014, m.in. z Verą Mantero, Mårtenem Spångberg). W 2017 odbyła wizytę studyjną i szkolenie dla pedagogów w Rzymie u Segni Mossi, łączące ruch i znaki graficzne dzięki wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Wielokrotnie wybierana przez Andrew Morrisha do treningu improwizacji solowej jako performance dla zaawansowanych tancerzy. W 2019 roku dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca odbyła stypendium w Szwecji, trenując u Andrew Morrisha i Peter Trotmana.  W 2020 realizuje spektakl "Czując" dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 2008 do 2015 roku tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie, praktykując improwizację z podejściem BMC®. Gra w spektaklach dla najmłodszej widowni oraz dla dorosłych. Praktykuje improwizację solową jako performance, praktykując poetyckość wyobraźni.

Projekty

zobacz wszystkie

C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń I T

29.06

Program warsztatów online C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT to różnorodne zajęcia ze świadomości ciała i ruchu, podzielone na 14 tygodniowych bloków-tematów - od Pilatesu i języka GaGa, po praktyki do

czytaj dalej