Kalendarium

Ciało / rytm / głos. Elina Toneva

10:00 17.08.2020

17 sierpnia, godz. 10:00-12:00

Działalność artystyczna choreografki oscyluje wokół ruchu i głosu, wokół sztuk walki i pracy teatralnej.

W warsztatach zostanie zawarty ruch inspirowany sztukami walki, ćwiczenia koordynacyjne i rytmiczne, praca z głosem - rezonatory, barwa, higiena pracy z głosem (jak otwierać i jednocześnie chronić głos). Uczestnicy pracować będą także nad tradycyjną pieśnią bułgarską w rytmach nieparzystych.

Elina Toneva

Urodzona w Sofii (Bułgaria). Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, wieloletnia instruktorka walki wręcz Krav Maga, pieśniarka, aktorka Teatru Chorea, wykładowczyni ruchu scenicznego i śpiewu w Szkole Filmowej w Łodzi.

Jako pierwsza kobieta w Polsce i Europie została instruktorką samoobrony i walki wręcz Krav Maga. Od wielu lat prowadzi grupowe i indywidualne zajęcia z przedstawicielami różnych grup zawodowych, posiada bardzo duże doświadczenie pedagogiczne, szkoli i egzaminuje instruktorów w kraju i zagranicą.

Od początku istnienia Teatru Chorea jest współtwórcą i wykonawczynią muzyki do większości spektakli i projektów muzycznych Orkiestry Antycznej i Teatru Chorea, będąc przy tym jednym z liderów programów edukacyjnych i warsztatowych zespołu, prowadząc indywidualnie i zespołowo zajęcia z aktorami, muzykami, tancerzami i instruktorami teatralnymi w Polsce, w wielu krajach Europy, USA i Azji.

Specyfika i atrakcyjność prowadzonych warsztatów polega na profesjonalnym łączeniu elementów ruchu fizycznego, ćwiczeń oraz zabaw rytmicznych i wymagających pieśni tradycyjnych. Od 10 lat współpracuje ze Szkołą Filmową w Łodzi na Wydziale Aktorskim, a ostatnio również z Akademią Teatralną w Warszawie, wykorzystując swoje umiejętności z dziedzin sztuk walki, teatru i sztuki wokalnej; uczy walki scenicznej, śpiewu, działań rytmicznych i aktorskich z elementami akrobacji.

W ostatnich latach wraz z Tomaszem Rodowiczem - dyrektorem artystycznym Teatru Chorea - prowadzi cykliczne warsztaty w szkołach teatralnych w wielu krajach Europy, w USA, Rosji i Chinach, odwołujących się do idei teatralnych Jerzego Grotowskiego.

Projekty

zobacz wszystkie

C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń I T

29.06

Program warsztatów online C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT to różnorodne zajęcia ze świadomości ciała i ruchu, podzielone na 14 tygodniowych bloków-tematów - od Pilatesu i języka GaGa, po praktyki do

czytaj dalej