Kalendarium

DRMATOPISANIE. DEBATA Z Antoniną Grzegorzewską

15:00 04.12.2020

Zapraszamy na debaty online ze stypendystkami programu DRAMATOPISANIE: Amanitą Muskarią oraz Antoniną Grzegorzewską. 4 grudnia o godzinie 15.00 porozmawiamy z Antoniną Grzegorzewską. Spotkanie odbędzie się w całości w internecie na platformie ZOOM.

Debaty poświęcimy pracy nad nowymi tekstami dramatycznymi, które powstały dzięki stypendium. Porozmawiamy o tajemnicach WARSZTATU DRAMATOPISAREK. Zapytamy o wybór tematu i pisarskie inspiracje, sposoby ożywiania wyobraźni, metody pracy nad tekstem, ulubione konwencje i style literackie, czy teatralne medium dla dramatu.

Spotkania będą odbywały się w całości w internecie na platformie ZOOM. Uczestnicy będą mogli „na żywo” wziąc udział w dyskusji.

Debatę poprowadzi prof. Jacek Kopciński, pomysłodawca programu DRAMATOPISANIE.

Do udziału zapraszamy w szczególności studentów i doktorantów kierunków humanistycznych, kierowników literackich teatrów publicznych, krytyków, teatrologów i miłośników dramatu. Uczestnikom debaty udostępnimy teksty nowych dramatów, szkice na temat twórczości naszych laureatek, rozmowy z autorkami i słowniki ich twórczości.