Kalendarium

Głos, ruch i oddech w improwizacji. Paweł Konior

18:00 10.08.2020

10 sierpnia, godz. 18:00-20:00 

Lekcja 1: Dezintegracja zintegrowana

Podczas zajęć będziemy tworzyć ruch od podstaw, zintegrowany ze sobą, będziemy szukać prawdziwości w ruchu, jego źródła. Wychodząc z punktu "0" tak wiele może się wydarzyć. Ale może też nie wydarzyć się nic. Jak długo jesteśmy w stanie być w pustce i czy w ogóle? Ruch, który wywodzi się z głębokiej potrzeby, a nie z zachcianki. Ruch, który nas zabiera, nie ma ograniczeń i kontroli nad nim. Ruch, który zaskakuje widza i aktora/tancerza.

Podczas zajęć będą potrzebne: dwa balony oraz piłka tenisowa lub coś innego zawieszonego na sznurku.

 

Paweł Konior

Performer, tancerz, choreograf. Po skończeniu studiów Wychowania Fizycznego oraz Salzburg Academy of Dance, zaczął pracować w obrębie tańca, teatru oraz sztuk performatywnych w Holandii i Belgii. Jego wszechstronne zainteresowania oraz sportowe i teatralne zaplecze były wykorzystywane w różnych spektaklach tanecznych i teatralnych. Łączy teatr i taniec, pokazując ekspresję i emocje w ruchu, sprawiając, że charakter odgrywanej postaci staje się realny, a każdy - nawet najmniejszy - ruch ma znaczenie.

Iwona Olszowska, Tomasz Wygoda, Pedro Goucha, Einat Tuchman, More Shani, T.R.A.S.H company, Ugo Dehaes - to tylko niektóre osoby, z którymi pracował. Zanim zaczął tańczyć, trenował tenis, gimnastykę i bieganie, co w dużym stopniu wpłynęło na jego sposób ruszania się i myślenia o ruchu.

Jego zajęcia oparte są na kilku zasadach: organiczny sposób ruszania się, przepływ, wyczucie, subtelność, zaskakiwanie siebie, partnerów i widza oraz łamanie zasad. Improwizacja przenika się z techniką, świadomością ciała i zabawą. Dużą inspiracją są dla niego: tai-chi, sztuki walki oraz kontakt-improwizacja.

Projekty

zobacz wszystkie

C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń I T

29.06

Program warsztatów online C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT to różnorodne zajęcia ze świadomości ciała i ruchu, podzielone na 14 tygodniowych bloków-tematów - od Pilatesu i języka GaGa, po praktyki do

czytaj dalej