Kalendarium

Kształty ruchu. Aleksandra Łaba

10:00 13.07.2020

13 lipca, godz. 10:00-12:00

Podczas zajęć będziemy bawić się geometrią w przestrzeni, wykorzystując ją w kombinacjach ruchowych. Sprawdzimy jak poszczególne figury geometryczne wpływają na nasz charakter ruchu, jak ruch zmienia się w zależności od tego o czym myślimy i co sobie wizualizujemy. Część zajęć będzie skupiała się na szukaniu linii w ciele oraz ich wydłużaniu. Skupimy się także na balansie - traceniu i łapaniu równowagi.

Drugi dzień zajęć to lekcja polegająca na improwizacji i interpretacji obrazów graficznych, geometrycznych. Zaczynając od bardzo prostych pojedynczych kształtów do bardziej rozwiniętych i skomplikowanych grafik. Ciało widzi dany obraz i interpretuje go w sposób ruchowy lub za pomocą dźwięku. Ruch intuicyjny, swobodny, który podadzą za zmysłem wzroku. W ramach improwizacji powstawać będą etiudy ruchowe. Zajęcia będą nawiązywały do pierwszego bloku zajęć.

Aleksandra Łaba

Tancerka, performerka, choreografka, pedagog. Studentka Organizacji Filmowej i Telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Absolwentka Promocji Sztuki na Uniwersytecie Łódzkim, absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku Choreografia i techniki tańca tam też ukończyła Studium Pedagogiczne na wydziale Kompozycji, Teorii muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej o specjalności Choreografia i techniki tańca. Ukończyła także Studium Animacji Kultury w Kaliszu kierunek Taniec współczesny. Tegoroczna laureatka Stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi.

Od 2014 roku jest wykładowcą na Wydziale Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (przedmioty wykładowe: Technika tańca współczesnego, Teatr tańca, Improwizacja). Także od 2014 roku współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca gdzie brała udział w spektaklach: "Stalking paradise" koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak; "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" choreografia: Simone Sandroni / Włochy; asystentka choreografa: Elvira Zuñiga / Niemcy; "hello kitty" idea/reżyseria: Wojtek Kaproń. Od 2009 roku tancerka związana z Pracownią Fizyczną, gdzie głównym narzędziem pracy jest taniec współczesny, improwizacja i kontakt improwizacja. Podczas działalności zespołu uczestniczyła w projektach autorstwa Jacka Owczarka, Dawida Lorenca, Davida Zambrano. Jako tancerka współpracowała z Łódzkimi Teatrami instytucjonalnymi: Teatr Lalek Arlekin spektakl "Golem" w reżyserii Waldemara Wolańskiego, Teatr Pinokio spektakl: "Wszystko się rusza" w reżyserii Konrada Dworakowskiego, "Momo" w reżyserii Darii Kopiec, "Czarnoksiężnik Oz" w reżyserii Mateusza Przyłęckiego.

Tworzy autorskie projekty. Jej pierwsza choreografia "Jedność" powstała w 2008 roku, a w 2009 roku otrzymała za nią nagrodę w konkursie Telewizji Polskiej "Dolina Kreatywna". Kolejnym przedsięwzięciem był spektakl "Piątka" zrealizowany w ramach dyplomu na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Od zawsze szuka własnej drogi w życiu i sztuce dlatego też podejmuje się wielu wyzwań. Wykaż inicjatywę 3.0. to jedno z nich. W ramach tego działania zrealizowała interdyscyplinarny projekt "Teatr/ruch/przypadek" łączący teatr, taniec, multimedia i muzykę elektroniczną. W konsekwencji tego wydarzenia powstał spektakl ruchowy "Przypadek".

Kolejny zrealizowany projekt został dofinansowany ze środków Instytutu Muzyki i Tańca "Świat u stóp. Młodzi adepci tańca na Górnej", którego była pomysłodawczynią i koordynatorką.

Projekty

zobacz wszystkie

C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń I T

29.06

Program warsztatów online C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT to różnorodne zajęcia ze świadomości ciała i ruchu, podzielone na 14 tygodniowych bloków-tematów - od Pilatesu i języka GaGa, po praktyki do

czytaj dalej