Kalendarium

LEKCJE online. Iza Szostak

10:00 06.08.2020

6 sierpnia, godz. 10:00-12:00

Zajęcia są adresowane do profesjonalnych tancerzy, performerów i aktorów. Będą się składały z dwóch części. Pierwsza obejmuje uczestnictwo online w przygotowanej przez prowadzącą LEKCJI, druga związana jest z pracą własną.

Ćwiczenia rozgrzewkowe zawierające część gimnastyczną oraz pracę z wyobraźnią, które mają uruchomić ciało, podnieść temperaturę, wzmocnić centrum.

Qigong ćwiczenia starożytnych Chin. Sztuka kontrolowania energii życiowej, przywraca i utrzymuje naturalną harmonię organizmu, warunkuje siły odpornościowe.

Praca na zadaniach zaczerpniętych z terminologii Williama Forsytha, polega ona na generowaniu konkretnych jakości ruchowych. Typy zadań: Body-Half, Cross- Lateral, Head-Tail connection itp.

Praca na wspólnej choreografii, uczestnicy uczą się sekwencji ruchowych według zaproponowanego schematu, który dostosowany jest do warunków online. Po czym wspólnie tańczą stworzoną choreografie. Prowadząca nagrywa i wysyła po LEKCJI materiał do uczestników, dzięki czemu mają oni wgląd w przebieg ćwiczenia, tańczenia wspólnej choreografii.

Praca własna związana będzie z wykonywaniem zadań (score), które prowadząc wyśle po każdej LEKCJI. Uczestnicy będą mieć dwa dni na wykonanie zadania. Chętni będą mogli wysłać nagrany przez siebie materiał do prowadzącej i poprosić o feedback. Zadania będą nastawione na pracę z ciałem, praktykę performatywną angażującą różne lokacje, muzykę, kostium, głos i inne media.

Iza Szostak

Urodziła się w 1984 roku w Warszawie. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Studiowała również w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, międzynarodowego projektu dla młodych choreografów SPAZIO, Programu Alternatywnej Akademii Tańca, Solo Project Art Stations Foundation oraz Visegrad Fund. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn.

Zajmuje się tańcem, performansem oraz choreografią. W swojej praktyce artystycznej wykorzystuje założenia nowego materializmu, co pozwala jej postrzegać materię jako siłę aktywną i sprawczą, a prace choreograficzne opierać na wykreowanym systemie komunikacji między ciałem i obiektem. Jako budulca używa przetworzonych obrazów z obszaru sztuk wizualnych i filmu, badań antropologicznych, prywatnego archiwum wideo i własnej biografii. W spektaklach eksploruje formy hybrydowe: ciało jawi się w nich jako kostium oraz medium - nośnik stanów emocjonalnych. Choreografia jest dla niej instrumentem do tworzenia nowego porządku.

Jako pedagożka współpracowała z wieloma instytucjami kultury (m.in. Instytut Teatralny, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Galeria Zachęta, Galeria Arsenał w Białymstoku, Teatr Studio Galeria, BWA Ostrowiec Świętokrzyski, Art Station Foundation). Przez kilka lat prowadziła regularne zajęcia tańca dla seniorów. Od wielu lat blisko współpracuje z artystą audiowizualnym Kubą Słomkowskim. Współtworzy warszawski kolektyw choreograficzny Centrum w Ruchu oraz współpracuje z Dream Adoption Society - laboratorium, które wykorzystuje w swojej pracy nowe technologie (VR, AR i AI).

Projekty

zobacz wszystkie

C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń I T

29.06

Program warsztatów online C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT to różnorodne zajęcia ze świadomości ciała i ruchu, podzielone na 14 tygodniowych bloków-tematów - od Pilatesu i języka GaGa, po praktyki do

czytaj dalej