Kalendarium

Mistrz i Małgorzata | TEATRO TATRO | spektakl dla widzów od 16 lat

18:00 06.09.2020

6 września, godz. 18:00

TEATRO TATRO to grupa założona w ramach buntu przeciwko „kamiennym teatrom”, czyli skostniałym teatrom - instytucjom. W swojej historii Teatr przeszła kilka etapów: początkowo artyści szukali wolności w tradycyjnych przestrzeniach, z czasem jednak zaczęli wychodzić na ulicę. Powstało wiele wydarzeń teatralnych, w których ulica, ze swoim codziennym życiem, była konfrontowana z teatrem. Po projekcie Mała Karawana - samochodzie ciągniętym przez konia po wioskach i odległych zakątkach Ukrainy, Rumunii i Włoch, przyszedł czas na cyrkowy namiot. 
Właśnie w takim namiocie zobaczymy spektakl „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakova. Przypowieść o miłości, która wykracza poza kategorie dobra i zła. O diable, który dzieli z Bogiem rządy nad światem. A jednocześnie o Bogu, który w pewnym sensie pozostawia ludzkość samą sobie. Fabuła najpopularniejszej rosyjskiej powieści zinterpretowana została w absolutnie wyjątkowy sposób - charakterystyczny dla najbardziej znanego w Polsce słowackiego reżysera, Ondreja Spišáka.

Adaptacja książki, scenariusz i reżyseria: Ondrej Spišák
Scenografia: František Lipták
Kostiumy: Katarína Holllá
Muzyka: Andrej Kalinka
Wykonanie scenografii: Peter Kostroň
Lalki: Karel Czech
Maski: Martin Blizniak
Produkcja: Jana Suraová
Współpraca techniczna: Radoslav Šabík, Michal Juhás, Ladislav Boroš
Występują: Zuzana Konečná, Marián Miezga, Agáta Spišáková, Lukasz Kos, Lukáš Latinák, Róbert Jakab, Peter Oszlík, Milan Ondrík, Rudo Kratochvíl, Martin Nahálka, Milan Vojtela, Šimon Spišák, Martin Šalacha/Daniel Fischer, Andrej Kalinka, Lucia Korená a Ondrej Spišák.

czas trwania: 4 godziny

po spektaklu zapraszamy na rozmowę z twórcami

________________

Supported by Slovak Arts Council.