Kalendarium

Moral insanity | Prešovské národné divadlo | spektakl dla widzów od 16 lat

19:00 03.09.2020

3 września, godz. 19:00

Chcielibyście wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za to, że się wam nie wiedzie? Albo za to, co dzieje się dookoła? Dzięki temu spektaklowi na pewno znajdziecie winnego.

Monodram „Moral insanity”, powstały na motywach powieści „Cmentarz w Pradze” Umberto Eco, nie oszczędza nikogo. Odtwarza konspiracyjne teorie, bada antysemickie i rasistowskie postawy wynikające ze złej sytuacji społecznej i ekonomicznej, ukazuje ich odbicia w mediach i polityce i pozwala na własną interpretację tej, nie tylko scenicznej, gry.
Spektakl otrzymał GRAND PRIX Festiwalu Nová Dráma / New Drama – jednego z największych konkursów teatralnych, organizowanego przez Instytut Teatralny w Bratysławie. Nagrodzony został również najważniejszą słowacką nagrodą teatralną DOSKY 2019 w kategoriach: najlepsza reżyseria, najlepsza inscenizacja, najlepsza rola męska, najlepsza muzyka i najlepsza scenografia.

Autorzy tekstu: Umberto Eco, Peter Brajerčík, Júlia Rázusová
Reżyseria, koncepcja sceniczna: Júlia Rázusová
Muzyka, nagrania: Martin Husovský
Scenografia, kostiumy: Diana Strauszová
Światło: Lukáš Katuščák
Produkcja: Linda Durkáčová
Występuje: Peter Brajerčík
Premiera: 14.12.2018
Prešovské národné divadlo (Preszowski teatr narodowy)
czas trwania: 60 minut

po spektaklu zapraszamy na rozmowę z twórcami

“Ja nie tworzę fałszywych informacji, tworzę nowe kopie autentycznych dokumentów, które się zniszczyły albo, których z powodu jakiegoś banalnego powodu nigdy nie napisano, ale napisać można było i miało się.”

________________

Supported by Slovak Arts Council.