Kalendarium

Piękni czterdziestoletni: Agata Buzek

19:00 27.02.2020

Cykl "Piękni czterdziestoletni" to comiesięczne spotkania z twórcami, których sceniczny debiut przypadł na przełom XX i XXI wieku. To rozmowy z pokoleniem artystów, wchodzących do zawodu już po transformacji ustrojowej, z przedstawicielami generacji, której dokonania zmieniły i zmieniają oblicze polskiego teatru. Kolejnym gościem cyklu będzie aktorka teatralna i filmowa - Agata Buzek. Na spotkanie zapraszamy 27 lutego o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

_______________

Agata Buzek. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej (1999). Aktorka Teatru Ateneum w Warszawie (1999–2003). Współpracowała z warszawskimi teatrami: Powszechnym, Montownią, Polonią, Przestrzenią Wymiany Działań "Arteria", Studiem Teatralnym KOŁO, Narodowym, Nowym Teatrem, Rozmaitościami oraz Odeonem w Paryżu. Wystąpiła w przedstawieniach w reżyserii, m. in: Tomasza Zygadły, Andrzeja Domalika, Krystyny Jandy, Igora Gorzkowskiego, Iwana Wyrypajewa, Anny Karasińskiej, Krzysztofa Warlikowskiego.

Zagrała, m.in.: Melę w "Moralności pani Dulskiej" Zapolskiej (1999), Sonię w "Swidrygajłowie" wg Dostojewskiego (2000), Carole w "Salingerze" Koltèsa (2005), role w "Peer Gyncie" Ibsena (2005), Nataszę w "Trzech siostrach" Czechowa (2006) role w "Przyjacielowi, który nie uratował mi życia" Guiberta (2008), Ankę w "Żółtej strzale" Pielewina (2008), role w "Trip 71" Gorzkowskiego (2010), Pielęgniarkę w "Tańcu >>Delhi<<" Wyrypajewa (2010), Myszkina w "Idiocie" wg Dostojewskiego (2014), role we "Francuzach" wg Prousta (2015), Strophe w "Phaedra(s)" (2016), role w "Fantazji" Karasińskiej (2017), Prostytutkę w "Wyjeżdżamy" Levina (2018), Astrid Petersen w "Irańskiej konferencji" (2018). Wystąpiła w przedstawieniach Teatru Telewizji, m. in: "E.E", "Moja córeczka", "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie", "Złodziej w sutannie", "Getsemani", "Moralność pani Dulskiej", "Ich czworo" oraz filmach, m.in.: "Skarby ukryte", "Wiedźmin", "Zemsta", "Nightwatching", "Within the Whirlwind", "Rewers", "Father", "Son & Holy cow", "Jeziorak", "Obce ciało", "Hummingbird", "Fotograf", "Performer", "11 minut", "Les Innocentes", "High Life", "Odbicie", "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna", "Córka trenera", "Ja teraz kłamię"; "Ciemno, prawie noc".

Za rolę w filmie "Rewers" otrzymała wiele nagród: za najlepszą rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Złotą Kaczkę (przyznawaną przez pismo "Film"), "Jańcia Wodnika" na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni, Polską Nagrodę Filmową Orły, Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego (nagroda publiczności). Laureatka Grand Prix Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie za rolę w "Ich czworo", Wyróżnienia Specjalnego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pune za rolę w filmie "Les Innocentes", Nagrody dla najlepszej aktorki Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Open Place" w Rzeżycy za rolę w filmie "Odbicia".

WSTĘP WOLNY
ADRES:

Instytut Teatralny
im. Zbigniewa Raszewskiego
ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

Projekty

zobacz wszystkie

Piękni czterdziestoletni

26.03

Cykl rozmów z artystami, których sceniczny debiut przypadł na przełom XX i XXI wieku.

czytaj dalej

Kalendarium

zobacz wszystkie

Piękni czterdziestoletni: Małgorzata Kożuchowska

31.08

spotkanie

czytaj dalej

Piękni czterdziestoletni: Dominika Ostałowska

28.10

spotkanie

czytaj dalej

Piękni czterdziestoletni: Grzegorz Małecki

09.12

spotkanie

czytaj dalej

Piękni czterdziestoletni: Tomasz Karolak

31.01

czytaj dalej