Kalendarium

„Piotruś Pan” online | Ferie w namiocie cyrkowym

12:00 15.01.2021

W drugim tygodniu ferii zapraszamy dzieci na w podróż do Nibylandii z Piotrusiem Panem i premierę online spektaklu w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Cyrkowy spektakl „Piotruś Pan”, wyprodukowany został we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi w ramach programu Lato w teatrze IT. W piątek (15.01) o godz. 12:00 obejrzymy przedstawienie ze wszystkimi, którzy zajrzą na stronę instytut-teatralny.pl, do serwisu GoOut.net oraz na nasze kanały w mediach społecznościowych – Facebook i YouTube. Rejestracja będzie dostępna do końca weekendu (spektakl można obejrzeć bezpłatnie).

Uprzedzamy jednak, że chłopiec z Nibylandii może nie pozwolić Wam dorosnąć. Dzięki cyrkowej konwencji, widzowie wraz z aktorami, akrobatami i muzykami przeniosą się do krainy wiecznego dzieciństwa. W świecie latających wróżek i podniebnych pirackich pojedynków nie ma grawitacji, ograniczać może tylko własna wyobraźnia.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia zastanawiają się, co w dzisiejszych czasach oznacza bycie dzieckiem i bycie dorosłym, a także badają relacje między dorosłością i dzieciństwem. Udowadniają również, że skłonność do fantazjowania jest w każdym z nas, niezależnie od wieku, że nigdy nie jest się zbyt dorosłym, by wziąć udział w fantastycznej przygodzie.

Piotruś Pan

tłumaczenie: Maciej Słomczyński
adaptacja: Martyna Lechman
reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
aktorzy: Natalia Wieciech, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Łukasz Batko, Maciej Cempura, Piotr Osak, Marcin Ryl-Krystianowski, Mateusz Bernacik, Michał Surma
cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak-Batko, Stanisław Korotyński, Stanisław Madej
muzycy z zespołu Ładne Kwiatki: Konrad Dworakowski, Kamil Stasiak, Paweł Jabłoński
dźwięk: Tomasz Wiktorowicz
światło: Mariusz Rapała
inspicjent: Roman Chmielewski
produkcja: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Marta Olejniczak (Teatr Pinokio w Łodzi), Agata Zubrzycka (Teatr Pinokio w Łodzi)
Premiera: 22 czerwca 2019

Dokumentacja spektaklu została wykonana podczas pokazu w namiocie cyrkowym w Łodzi w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur organizowanego przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w dniu 8 września 2019 roku.

Piotruś Pan - galeria zdjęć