Kalendarium

Świadome ciało. Iwona Olszowska

10:00 01.06.2020

Świadome - spójne, wrażliwe, czujące, myślące, wyraziste, organiczne, intuicyjne - ciało

1 czerwca, godz. 10:00-12:00

Ciało wg metody BMC. Czyli somatyzacja warstw ciała i ich potencjał do ruchu. Czyli praca nad ucieleśnieniem w zestrojeniu ciała i umysłu. Z głównym uwzględnieniem zestrojenia centrów serca, bytu, umysłu - lower brain, prawa i lewa półkula, podpięcia percepcji zmysłów do relacji ze światem zewnętrznym, możliwość wchodzenia w interakcje i reagowanie z uwzględnieniem tożsamości i osobowości. Improwizacja somatyczna w oparciu o potencjały w ciele wynikające z różnych mindów: Mind czucia ciała, Mind podążania za zmysłami, Mind Intuicji, Mind Myśli, Mind Emocji, Mind Wyobraźni.

Iwona Olszowska

Iwona Olszowska tancerka, improwizator, choreograf, Somatic Movement Educator metodą BMC, pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, coach choreografii w Hurtowni Ruchu, somatyk w Kontakt Przestrzeń Tańca i Ruchu. Uczyła się od Jacka Tomasika, Lindy Caldwell, Karen Studd podczas warsztatów tańca współczesnego w Polsce i USA. Współpracowała projektowo min. z Melisą Monteros, Wojciechem Mochniejem, Michelem Schumacherem, Risą Jaroslow, Maidą Withers, Milanem Kozanek, Bobem Eisen, Pierrem Deloche, Larsem Parsson, Renatą Piotrowską, Martą Pietruszką, Ewą Szubstarską oraz z Warsaw Dance Department.

Założycielka Eksperymentalnego Studio Tańca EST, opiekun Obszaru Tańca w Teatrze Barakah. Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii, Izraelu, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii, Gruzji oraz na festiwalach w Polsce. Obecnie tworzy projekty solowe, współpracuje m.in. z muzykami: Marcinem Janusem, Dellirium Art of The Future oraz tancerzami: Pawłem Koniorem, Pracownią Fizyczną, Agnieszką Noster, Magdaleną Przybysz, Anną Haracz, Jackiem Owczarkiem, Pauliną Świecańską, Polskim Teatrem Tańca, Warsaw Dance Department, Dance Teraphy Movement, Carte Blanche. Uczy na festiwalach za granicą i w Polsce m.in. Cyrkulacje, Kalejdoskop, Kroki, Spacer, Baletoff Festiwal, Strefa Tańca, Zawirowania, Warsaw Flow.