Kalendarium

Tworzywa ruchu i struktury mikro-improwizacji. Katarzyna Pastuszak

10:00 15.06.2020

15 czerwca, godz. 10:00 - 12:00

Warsztat "Tworzywa ruchu i struktury mikro-improwizacji" to próba wygenerowania wspólnej przestrzeni praktyki, wymiany i zmiany. Proponuję wspólny proces ukierunkowany na poszerzenie percepcji, mapowanie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, pogłębianie świadomości ciała-umysłu i ruchu poprzez pracę z instrukcjami i wykorzystanie "kadrowania" ciała i ruchu. Traktuję wirtualną przestrzeń warsztatu jako pretekst do rozmowy o granicach, ograniczeniach, wspólnotowości, uważności, czułości. Bardzo zależy mi na tym, żeby w miarę możliwości i otwartości uczestników, w procesie warsztatu powstały intymne zapisy improwizacji, nagrania wideo, mapy ciała, mapy przestrzeni, instrukcje, notesy z tworzywami ruchu.

Katarzyna Pastuszak

Tancerka/performerka, reżyserka i dyrektor artystyczna Amareya Theatre & Guests (Gdańsk); wykładowca akademicki i badaczka teatru i tańca (Uniwersytet Gdański); w 2015 otrzymała prestiżowe stypendium MKIDN "Młoda Polska" na realizację projektu spektaklu "Kantor_Tropy"; w 2015 była także nominowana do prestiżowej nagrody "Splendor Gedanensis" za reżyserię spektaklu "Nomadka", który prezentowany był m.in. na Grenlandii, w Japonii i Turcji. W 2014 opublikowała pracę doktorską pt. "Ankoku butō Hijikaty Tatsumiego - teatr ciała-w-kryzysie". W 2019 spektakl "Cztery" Teatru Amareya i Teatru A Part został wybrany do głównego programu Polskiej Platformy Tańca 2019 - Gdańsk.

Od 2017 Pastuszak kontynuuje współpracę ze Stowarzyszeniem Kobiet Ajnu (Sapporo) i Centre for Environmental and Minority Policy Studies - CEMiPoS prowadzonym przez prof. Hiroshiego Maruyamę (Sapporo), tworząc spektakle z udziałem kobiet Ajnu i działając na rzecz wspierania mniejszości etnicznych. W 2019 Pastuszak zainicjowała projekt "Niepodległa bez granic: Pol(s)ka w Japonii", który uzyskał wsparcie finansowe IAM w ramach programu „Kulturalne pomosty” i realizowany będzie również w 2020. Prezeska Stowarzyszenia Amareya Art i wice-prezeska Fundacji Polka dot.

Projekty

zobacz wszystkie

C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń I T

29.06

Program warsztatów online C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT to różnorodne zajęcia ze świadomości ciała i ruchu, podzielone na 14 tygodniowych bloków-tematów - od Pilatesu i języka GaGa, po praktyki do

czytaj dalej