Projekty

Konkurs - najlepsza praca magisterska

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza kolejną edycję Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie. Od tego roku nagroda główna otrzymuje nazwę "nagrody im. Ewy Guderian-Czaplińskiej" - humanistki, wybitnej znawczyni teatru, pedagożki, która wykształciła setki teatrologów i przyjaciółki Instytutu Teatralnego.

W Konkursie mogą brać udział prace magisterskie spełniające wymagania opisane w poniższym Regulaminie, obronione w roku akademickim 2019/2020.

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym i rekomendacją należy przesyłać do 31 października 2020 w dwóch formach: elektronicznej (na adres mailowy: konkurs.magisterski@instytut-teatralny.pl) oraz papierowej na adres Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 1 (z dopiskiem "Konkurs na pracę magisterską").

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 27 marca 2021 roku.

Zachęcamy promotorów i magistrantów do zgłaszania prac.

 

Regulamin konkursu:


Formularz zgłoszeniowy:

KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ | 2018/2019

Celem Konkursu jest popularyzacja osiągnięć najmłodszych adeptów polskiej wiedzy o teatrze, nauki o widowiskach i performatyki, wsparcie najbardziej utalentowanych spośród nich na wczesnych etapach ich kariery badawczej, propagowanie nowych metod i tematów badań oraz popularyzacja wiedzy o teatrze, widowiskach i performansach.

Konkurs ma za zadanie wyłonienie najwartościowszych polskich prac magisterskich z zakresu będącego przedmiotem konkursu, wsparcie najmłodszych badaczy na wczesnym etapie ich karier naukowych poprzez wyróżnienie i publikację ich prac, a także popularyzację badań z zakresu wiedzy o teatrze, widowiskach i performatyki.

 

Aktualności

zobacz wszystkie

WYNIKI KONKURSU NA PRACĘ MAGISTERSKĄ | 2018/2019

27.03

Poznaliśmy autorki i autorów najlepszych teatrologicznych prac magisterskich. Gratulujemy!

czytaj dalej