Projekty

Ruch w Instytucie 2018/2019

Regularne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o choreografii i tańcu. Zajęcia kierujemy do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów oraz ludzi teatru, chcących rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania tanecznego. Oferowany model pracy przewiduje cykl warsztatów prowadzonych przez choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu. W ramach programu, co miesiąc inny twórca podzieli się swoimi metodami pracy. Spotkania mają charakter lekcji otwartych.

Ruch w Instytucie 2018/2019 to kontynuacja programu, który rozpoczął się w marcu 2017 roku. Do tej pory zajęcia w ramach programu prowadzili: Izabela Chlewińska, Anna Nowicka, Weronika Pelczyńska, Renata Piotrowska-Auffret, Tomasz Przytycki, Magdalena Ptasznik, Katarzyna Sitarz, Maria Stokłosa i Urszula Wojtkowiak. W tej odsłonie proponujemy trzymiesięczny cykl z Ramoną Nagabczyńską, Agnieszką Kryst i Izą Szostak. Dwugodzinne zajęcia odbywać będą się w poniedziałki od 9:00 do 11:00.

Wstęp na pojedyncze zajęcia 30 zł*.


Info: bilety@instytut-teatralny.pl, liczba miejsc ograniczona
* cena nie dotyczy osób powyżej 60 roku życia. Osoby powyżej 60 roku życia będą mogły kupić bilet przed zajęciami w księgarni "Prospero" w Instytucie Teatralnym w cenie 15 zł.

HARMONOGRAM CYKLU:

POST-EGO. PODRÓŻE CIAŁA I ŚWIADOMOŚCI POZA WŁASNE GRANICE
3, 10, 17, 24 września 2018/ Ramona Nagabczyńska
Podczas warsztatów przyjrzymy się kolejnym punktom na drodze od techniki Jacques’a Lecoqa, do zainteresowania post-humanizmem i wspólnie spróbujemy wytyczyć jej dalszy tor.

SCORE. PARTYTURA CIAŁA
8, 15, 22, 29 października 2018/ Agnieszka Kryst
W trakcie warsztatu  ruch i jego intensywność wynikać będą ze świadomego wyboru a nie z nakazu. Kluczową rolę odegra pojęcie transformacji ciała, które jest ważnym narzędziem w mojej praktyce ruchowej.

ZMYSŁY. EKSPERYMENT. CHOREOGRAFIA I TEKST
5, 12, 19, 26 listopada 2018/ Iza Szostak
Zajmiemy się odkrywaniem potencjału ciała w ruchu, zarówno poprzez doświadczenia zmysłowe, jak i za pomocą zadań ruchowych. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia będą służyły pobudzaniu wyobraźni, pomysłowości oraz odkrywaniu dotychczas nierozpoznanych możliwości ciała.

Projekty

zobacz wszystkie

RUCH W INSTYTUCIE 2017/2018

02.08

Zajęcia z ruchu i świadomości ciała.

czytaj dalej

RUCH W INSTYTUCIE