Projekt TaburopaNo return
reżyseria: Andre Erlenobsada: Dominika Biernat, Sean Palmer, Joanna Wichowska, Dawid Żakowskikostiumy i aranżacja przestrzeni: Anna-Maria Karczmarskaprowadzenie dyskusji po przedstawieniu: Witold Mrozek („Gazeta Wyborcza”)
Punktem wyjścia przedstawienia są badania przeprowadzone w grudniu 2013 w Lizbonie przez grupę polskich performerów i niemieckiego reżysera Andre Erlena. A punktem dojścia jest ciasna, zasłonięta przed okiem widza, niezdefiniowana przestrzeń – w której mieszczą się (i mieszają): przeszłość i fantazja, ocean i ląd, rośliny i ludzie, idee i cielesność. Jak rozkłada się ciało Portugalii? Jakie koszmary śnią się potomkom Vasco da Gamy? Ile kosztują tajemnice fatimskie? A ile – dobre samopoczucie „lepszej” Europy?
TABUROPA to międzynarodowy projekt teatralno-badawczy, który za pomocą narzędzi sztuk performatywnych zgłębia temat tabu i jego manifestacji we współczesnych europejskich społeczeństwach. Na podstawie badań prowadzonych w Portugalii, Belgii, Niemczech i Polsce zostały zrealizowane cztery odrębne przedstawienia.
BILETY:
20 zł (normalny)10 zł (ulgowy)
Bilety dostępne w:- księgarni PROSPERO
Bilety na e-wejściówki.pl
REZERWACJA:
791 877 377
ADRES:
Instytut Teatralnyim. Zbigniewa Raszewskiegoul. Jazdów 100-467 Warszawa
PATRON MEDIALNY:
MÓW ZA SIEBIE
MÓW ZA SIEBIE to cykl prezentacji twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna. W ramach projektu pokazywane są przedstawienia grup pochodzących z różnych stron Polski, od 2014 roku były to m.in. Teatr Brama (Goleniów), Teatr Chorea (Łódź), Teatr Porywacze Ciał (Poznań), Teatr Realistyczny (Skierniewice), Teraz Poliż (Warszawa). Ich twórczość – podejmowane tematy, estetyka przedstawień, metody pracy, a także sposób funkcjonowania – forma instytucjonalna, miejsce pracy, czas trwania – są bardzo zróżnicowane. Łączy je to, że zazwyczaj stanowią jawnie osobistą wypowiedź twórców, wyrażają indywidualny punkt widzenia, własną interpretację rzeczywistości.
Celem projektu mów za siebie jest rozpoznanie różnorodności środków wyrazu i praktyk polskich grup teatralnych, a tym samym ujawnienie często niedostrzeganych zróżnicowań na mapie teatralnej Polski i nasycenie jej nowymi szczegółami.
kuratorka: Zofia Dworakowska