27.11, g. 19:00Teatr Krzyk (Maszewo)To Face
reżyseria: Marek Kościółekscenariusz: zespółwystępują: Lena Witkowska i Mateusz Zadalprowadzenie dyskusji po przedstawieniu: Krystyna Mogilnicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego)
Nie ma litości dla osobliwości i tkliwości. Brzuchy świata są wciąż nienasycone i głodne, a jego kły coraz ostrzejsze. Wówczas, w tej zawierusze życia i śmierci pozostaje nam często granica własnych możliwości i ciągłych starań o siebie. Ceną tego mogą być już tylko narodziny czegoś nowego i nienazwanego, gdzie podobieństwo rodzi się z nas dla nas – i wówczas pozostaje nam chwila, w której liczy się tylko czas – face „To Face”.
Teatr Krzyk został założony w 2002 roku przez Marka Kościółka. Organizuje zajęcia warsztatowe i dydaktyczne, akcje happeningowe oraz projekty społeczne. Jest gospodarzem festiwali: Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej „Wejrzenia” i Ogólnopolskich Spotkań Młodego Teatru „Krzykowisko”. Teatr Krzyk jest członkiem Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej.
BILETY:
20 zł (normalny)10 zł (ulgowy)
Kup bilet online na eventim.pl
lub na ewejsciowki.pl.
REZERWACJA:
791 877 377
ADRES:
Instytut Teatralnyim. Zbigniewa Raszewskiegoul. Jazdów 100-467 Warszawa
MÓW ZA SIEBIE
MÓW ZA SIEBIE to cykl prezentacji twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna. W ramach projektu pokazywane są przedstawienia grup pochodzących z różnych stron Polski, od 2014 roku były to m.in. Teatr Brama (Goleniów), Teatr Chorea (Łódź), Teatr Porywacze Ciał (Poznań), Teatr Realistyczny (Skierniewice), Teraz Poliż (Warszawa). Ich twórczość – podejmowane tematy, estetyka przedstawień, metody pracy, a także sposób funkcjonowania – forma instytucjonalna, miejsce pracy, czas trwania – są bardzo zróżnicowane. Łączy je to, że zazwyczaj stanowią jawnie osobistą wypowiedź twórców, wyrażają indywidualny punkt widzenia, własną interpretację rzeczywistości.
Celem projektu mów za siebie jest rozpoznanie różnorodności środków wyrazu i praktyk polskich grup teatralnych, a tym samym ujawnienie często niedostrzeganych zróżnicowań na mapie teatralnej Polski i nasycenie jej nowymi szczegółami.
kuratorka: Zofia Dworakowska