Kalendarium

NASŁUCHIWANIE: GOŚCINNOŚĆ

13:00 07.12.2019

Finał konkursu TRÓJKI na dramat radiowy
NASŁUCHIWANIE: GOŚCINNOŚĆ


7 grudnia 2019 roku, godz. 13.00-15.00, Instytut Teatralny

Uroczystość rozdania nagród  II edycji konkursu Programu Trzeciego Polskiego Radia na oryginalny dramat radiowy.W II edycji konkursu Trójki nagrodzeni zostali: Szymon Bogacz za sztukę Nikos z Chojnowa (I nagroda), Agnieszka Charkot za sztukę Stół z powyłamywanymi nogami (II nagroda), Mateusz Żaboklicki za sztukę Pacierz Nościerz (III nagroda), zaś wyróżnienia otrzymały dramaty: Sandry Staletowicz (Listy do niezaproszonych) i Natalii Stencel (Przyjdź).

Laureaci w sposób twórczy, śmiały i dogłębny podjęli temat tegorocznej edycji konkursu. Nagrodzone słuchowiska opowiadają o stosunku Polaków do emigrantów, o mechanizmach wykluczenia i społecznej zależności, o trudnych relacjach w rodzinie, o sytuacji ludzi odrzuconych, wyalienowanych, niezdolnych do utrzymania związku z innymi osobami.


Uroczystości rozdania nagród towarzyszyć będzie słuchowisko na żywo na podstawie nagrodzonej sztuki Szymona Bogacza - Nikos z Chojnowa.

Organizatorami wydarzenia są: Program Trzeci Polskiego Radia, Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym IBL PAN i Instytut Teatralny.

Wstęp wolny