Od 4 listopada w Galerii Instytutu Teatralnego (szklana przestrzeń) będzie można oglądać wystawę prac Dariusza Kunowskiego.
Autor wystawy to scenograf, reżyser, dyrektor teatru, pedagog, kurator i projektant wystaw. Kieruje autorskim offowym teatrem Scena Lubelska 30/32.
Prezentowane na wystawie obiekty stanowią scenografię do przedstawienia Oberki do końca świata na podstawie powieści Wita Szostaka (premiera odbyła się 6 grudnia 2009 roku na Scenie Lubelskiej 30/32).
Oberki do końca świata
Spektakl Oberki do końca świata to opowieść o odchodzeniu ostatniego pokolenia wiejskich muzykantów, rodu Wichrów, skrzypków z okolic Nowego Miasta nad Pilicą i Przysuchy, obejmująca lata od wybuchu drugiej wojny aż do dziś. Traktuje o rzeczach małych i wielkich, o miłości i nienawiści, o przemijaniu i trwaniu.
Muzyka – oberki, zarówno te oryginalne, jak i „improwizowane na temat” – pełnią funkcję refrenu, są punktem wyjściowym historii zwyczajnych i naznaczonych cudownością. Spektakl jest osobistą wypowiedzią wykonawców, od lat zajmujących się tradycyjną muzyką Mazowsza i centralnej Polski.
reżyseria i scenografia:Dariusz Kunowskimuzyka:Janusz Prusinowskina skrzypcach grają:Janusz Prusinowski i Katarzyna Szurmanaktorzy:Magdalena Dąbrowska, Monika Sadkowska, Katarzyna Staniszewska, Daniel Antoniewicz, Piotr Herbich, Janusz Prusinowski, Adam Widur, Jakub Wincenciak