fbpx

„Nasze Miasto” | premierowe pokazy spektaklu w reż. Adama Sajnuka

Opowieść o codziennym życiu przeciętnych ludzi, o przemijaniu, ale i powtarzalności egzystencji. Powszednie życie fikcyjnej amerykańskiej społeczności małego miasteczka Grover's Corners.
opublikowano 14 grudnia 2022
Teatr WARSawy i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają 29 i 30 grudnia o godz. 19:00 na premierę spektaklu „Nasze Miasto” w reżyserii Adama Sajnuka. Wydarzenie odbywa się w ramach Społecznej Sceny Debiutów. Bilety dostępne są na stronie Teatru WARSawy.

 

„Są rzeczy, o których wszyscy wiemy, ale o nich nie mówimy, nie ujawniamy zbyt często. Wiemy, że istnieje coś nieśmiertelnego… Każdy – w najgłębszym zakamarku swojej duszy, głęboko w swoich kościach – czuje, że istnieje coś nieśmiertelnego, i że to coś ma związek z człowiekiem. Gdzieś głęboko w człowieku czai się nieśmiertelna cząstka”.

Spektakl „Nasze Miasto” to opowieść o codziennym życiu przeciętnych ludzi, o przemijaniu, ale i powtarzalności egzystencji. Powszednie życie fikcyjnej amerykańskiej społeczności małego miasteczka Grover’s Corners z początków XX w. Tutaj wszyscy się znają i wszystko jest poukładane – stąd trudno też wyjechać.

Codzienność państwa Webb i państwa Gibbs to niezwykle uniwersalna i poruszająca refleksja na temat doczesności. Wśród potocznych spraw i obowiązków dzieją się przecież rzeczy niecodzienne i wyjątkowe.

„Nasze miasto”, czyli portret zwykłych mieszkańców banalnego miasta, który wzruszy, gdyż „w błahych, codziennych zdarzeniach naszego życia tkwi to, co najcenniejsze”.

Bilety na spektakl dostępne są na stronie Teatru WARSawy.


Thornton Wilder
„Nasze Miasto”

przekład: Jacek Poniedziałek
reżyseria: Adam Sajnuk
obsada: Miłosz Broniszewski, Bartosz Jędraś, Marika Kornacka, Ina Maria Krawczyk, Dawid Kunicki, Karol Lelek, Monika Markowska, Łukasz Twardowski, Dominika Walo


 

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.

(Przeczytaj więcej na ten temat)

minione daty

Data Godzina Wydarzenie Wstęp
czwartek 29.12.2022
19:00
19:00 Kup bilet
piątek 30.12.2022
19:00
19:00 Kup bilet

Zobacz również

Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności