Kalendarium

CHÓR SIEROT

19:00 21.04.2017

Spektakl Teatru KTO

Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria: Jerzy Zoń
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Konstrukcje i wykonanie scenografii: Pracownia Ślusarska Robert Calikowski
Ruch sceniczny: Eryk Makohon
Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” op. 36
Występują: Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk, Martyna Malcharek, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa, Paweł Monsiel, Michał Orzyłowski
Premiera: wrzesień 2014 roku
Czas trwania: 52 minuty i 6 sekund

Spektakl prezentowany m.in na festiwalach w Chorwacji (nagroda SPASKO dla najbardziej poruszającego spektaklu festiwalu), Słowacji, Ukrainie, Białorusi (nagroda za reżyserię dla Jerzego Zonia) i Iranie. W grudniu 2014 roku Chór Sierot został zaproszony do programu głównego festiwalu Boska Komedia, jako jedna z 15 najlepszych premier sezonu. W 2017 roku otrzymał nagrodę za najlepszy spektakl na 35. Miedzynarodowym Festiwalu Teatralnym Fadjr w Teheranie (Iran). Fotografie Adama Golca ze spektaklu zwyciężyły w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia” w pierwszej edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Najnowszy, sceniczny spektakl Jerzego Zonia, regularnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach, to bolesna, uniwersalna opowieść o ludzkiej samotności, o mechanizmach  zachowań społecznych w zamkniętej grupie.
Rytm i ramy czasowe, imponującej swą precyzją partytury ruchowej, wyznacza III Symfonia Henryka Mikołaja Góreckiego.

„Należę do tych debilnych widzów pragnących sensu, konsekwencji, przejrzystości wywodu, do tych szczęściarzy wychowanych przez Swinarskiego, Jarockiego, Wajdę, Grzegorzewskiego (…). I takich jak ja, Zoń i jego trupa znajdują na całym świecie i pewnie wnet znów w ten świat ruszą z nowym przedstawieniem. Z Chóru sierot wyszedłem z wiarą i przekonaniem, że można mądrze, pięknie nawet bez słów.”

fot. Adam Golec

BILETY:

30 zł (bilet normalny)
20 zł (bilet ulgowy – uczniowie, studenci, emeryci, renciści, 40-latkowie (rocznik 1977) z okazji 40-lecia Teatru!)

Bilety online: ewejsciowki.pl, eBilet, biletyna.pl, kupbilecik.pl

REZERWACJA:

Teatr KTO
tel. 12 633 89 47 | rezerwacja@teatrkto.pl

ADRES:

Instytut Teatralny
im. Zbigniewa Raszewskiego
ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

ZOBACZ TRAILER: