Tyle jest tego, co nie znajduje sobie miejsca ani latem, ani jesienią, ani wiosną. To wszystko, co jest nieśmiałe i zagubione. Niektóre rodzaje nocnych zwierząt i tacy, którzy nigdzie nie pasują i w których nikt nie wierzy…Trzymają się na uboczu cały rok. A potem kiedy jest spokojnie i biało i kiedy noce stają się długie – wtedy wychodzą. Czy wiedzieliście, że zimą świat zmienia kształt? Stara, srebrna taca ma więcej niż jedno zastosowanie, z dziur wychodzą niewidzialne myszy, lodowy koń czeka na wielki mróz, a w piecu może zamieszkać wasz nieznany praprzodek? Razem i osobno poznamy cichy, biały świat, w którym wszystko co kanciaste staje się okrągłe. Będziemy nasłuchiwać odgłosów pękającego lodu, zastanawiając się, co Muminkom może przydać się wiosną…
10:00 – 11:30 – zajęcia dla dzieci w wieku 2-4 lata12:00 – 13:30 – zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat
prowadzenie: Agata Pietrzyk, Julia Biczysko
Teatranki to warsztaty teatralne dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Zajęcia prowadzą pedagodzy teatru, animatorzy, aktorzy oraz muzycy. Warsztaty mają na celu poznanie teatru i świata przez kreatywną i spontaniczną zabawę. Teatranki angażują i inspirują do wspólnego teatralnego eksperymentowania, rozwijają wyobraźnię i uruchamiają nieskrępowaną twórczość uczestników. Przez teatr dzieci odkrywają świat, a rodzice mają niepowtarzalną szansę powrócić do swoich dziecięcych zabaw. W teatrankowym repertuarze znajdują się zarówno zajęcia inspirowane literaturą dziecięcą, jak i zajęcia, które umożliwiają dzieciom lepiej zrozumieć współczesny świat, podejmując takie tematy jak: praca, niepodległość, stres, ekologia, demokracja i inne. Nazwa zajęć nawiązuje do kultowych niedzielnych poranków, które dzisiejsi rodzice spędzali przed telewizorem z programem „Teleranek”. Dziś zachęcamy dzieci i rodziców oraz opiekunów do wyjścia z domu i niedzielnej zabawy w teatr w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.
Teatr to zespół, dlatego Teatranki oparte są na integracji dorosłych i dzieci. Zapraszamy wszystkie ciekawe świata dzieci. W zajęciach mogą również uczestniczyć dzieci niepełnosprawne i ich rodzice oraz opiekunowie.
BILETY RODZINNE:
40 PLN (normalny)30 PLN (ulgowy*)
Zobacz zasady sprzedaży biletów
* Bilety ulgowe przysługują rodzicom na urlopach wychowawczych, rodzicom bezrobotnym oraz dziadkom i babciom
SPRZEDAŻ:
+ on-line na stronie www.eventim.pl
+ księgarnia PROSPERO w Instytucie Teatralnym
+ punkty sprzedaży EVENTIM (m.in. kasy Empik, Media Markt, Saturn)
ADRES:
Instytut Teatralnyim. Zbigniewa Raszewskiegoul. Jazdów 100-467 Warszawa