W ramach projektu Lato na Jazdowie Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Centrum Sztuki Współczesnej zapraszają na plenerowe seanse do letniego kina, zaprojektowanego przez gruzińskiego artystę Gelę Patashuriego. Projekcje odbywać się będą w piątki oraz soboty po zmroku w Parku między Instytutem a CSW.
W piątki w ramach cyklu Instytutu Teatralnego „Teatr w Kinie” zapraszamy na wspólne oglądanie filmów z teatralnymi historiami w tle – od niemych filmów XX-lecia międzywojennego z muzyką na żywo, po współczesne opowieści zza teatralnych kulis.
W soboty po raz drugi tematem przewodnim kina będzie muzyka w duchu midnight movies. W programie fabuły o śpiewających dziecięcych gangsterach, glamowym heavy metalu i prawdziwych ojcach indie-rocka, filmy dokumentalne, pseudodokumentalne i eksperymentalno-dokumentalne. Spotkamy samego Prince’a, ale także muzyków z zapominanych oraz w ogóle nieistniejących zespołów. Zobaczymy także operę partycypacyjną Karoliny Breguły oraz najgorszy polski film.
WSTĘP WOLNY
Cykl „Teatr w Kinie”
Cykl „Teatr w Kinie”
W Kinie Letnim Jazdów, w ramach piątkowego cyklu „Teatr w Kinie” (projekcje w każdy piątek o godz. 21:30) proponujemy podróż do teatralnego świata sprzed lat. Przedstawimy filmy, których akcja toczy się w teatrze lub jest z nim związana. Na ekranie pojawią się aktorzy w zaskakujących kreacjach: Gustaw Holoubek – filar teatru dramatycznego – w roli nieśmiałego autora, Eugeniusz Bodo – gwarantujący świetną rozrywkę – w przejmującej roli dramatycznej, a największy twardziel polskiego kina Bogusław Linda w musicalu. Pokażemy skandale, które wstrząsnęły XIX-wieczną teatralną Warszawą oraz to, co dzisiaj zaprząta jej uwagę.
Kuratorka cyklu: Eva HevelkeKoordynacja: Zespół
26.08, godz. 21:30 – „Artyści” – przedpremierowo pierwszy odcinek serialu Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki
Teatr Popularny w Warszawie zostaje powierzony nowemu dyrektorowi – młodemu reżyserowi z prowincji (Marcin Czarnik). Jego plany nie są możliwe do szybkiej i bezproblemowej realizacji. Na ekranie pojawią się najważniejsi aktorzy i twórcy teatralni ostatnich dekad: klasycy, nestorzy, rewolucjoniści, gwiazdy, nadzieje.
Monika Strzępka i Paweł Demirski stworzyli satyrę na środowisko teatralne w 2016 roku. To bardzo interesująca puenta roku 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Jest to również wyzwanie dla twórców propozycji telewizyjnych. Jak powiedział Paweł Demirski: „Dobry serial robią talenty, a nie redaktorzy lub producenci”. Kij w mrowisko został wetknięty.