Finaliści 24. OKnWPSW

Finaliści 24. OKnWPSW

Komisja Artystyczna 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol...
opublikowano 8 maja 2018

Komisja Artystyczna 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna-Chojka po obejrzeniu 136 spektakli dopuszczonych do Konkursu, zakwalifikowała do finałowego, II etapu 13 przedstawień:

1. 1946 Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach2. Bzik. Ostatnia minuta Jana Czaplińskiego w reżyserii Eweliny Marciniak z Teatru Współczesnego w Szczecinie3. Česky diplom Piotra Rowickiego inspirowany m.in. reportażami Mariusza Szczygła w reżyserii Piotra Ratajczaka z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu4. Ciemności Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki z Teatru IMKA w Warszawie i Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (koprodukcja)5. Henrietta Lacks Anny Smolar, Marty Malikowskiej, Macieja Pesty, Soni Roszczuk, Jana Sobolewskiego w reżyserii Anny Smolar z Nowego Teatru w Warszawie

6. Ikebana Marcina Skóry w reżyserii Bohdana Roberta Graczyka i Dariusza Stanisława Starczewskiego z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

7. Łauma, czyli czarownica na podstawie komiksu Karola Kalinowskiego w adaptacji Łukasza Zaleskiego, Macieja Podstawnego i Magdaleny Miklasz w reżyserii Magdaleny Miklasz z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

8. Marvin Marty Guśniowskiej w reżyserii Pawła Aignera z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

9. Puppenhaus. Kuracja Magdy Fertacz w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego z TR Warszawa

10. Rasputin Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

11. SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości) Jana Czaplińskiego w reżyserii Anety Groszyńskiejz Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

12. Zagubiony chłopiec Artura Pałygi w reżyserii Pawła Passiniego z Opolskiego Teatru Lalkii Aktora im. Alojzego Smolki

13. Zapiski z wygnania Sabiny Baral w reżyserii Magdy Umer z Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury w Warszawie.

II etap Konkursu zakończy się 20 czerwca, kiedy Jury Konkursu (w składzie: Agata Duda-Gracz, Zbigniew Majchrowski, Wojciech Majcherek, Jacek Kopciński, Waldemar  Zawodziński) obejrzy spektakle finałowe i przyzna nagrody.

Uroczystość  ogłoszenia wyników Konkursu odbędzie się pod koniec czerwca w Instytucie Teatralnym, wyniki zostaną także opublikowane na stronach Instytutu, Konkursu oraz na wortalu eteatr.pl.

24. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Projekty

zobacz wszystkie

Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Finaliści 24. OKnWPSW

18.10

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze.

czytaj dalej

Zobacz również