Cisza to spektakl, instalacja performatywna i seans leczniczy w jednym.Wychodząc z założenia, że wszyscy potrzebujemy uzdrowienia, tworzymy tymczasową fikcyjną wspólnotę, aby przejść serię ćwiczeń cielesno-słuchowych, takich jak cisza w przestrzeni publicznej, cisza w debacie społecznej, cisza w relacjach intymnych. Cisza to koniec i początek, wejście na nowy poziom postrzegania swojego ciała i rzeczywistości.
Struktura spektaklu ma charakter pracy twórczej i kontrolowanej. Zasady działania performera i widza są równorzędne. Performerzy niczego nie udają. Czasami są aktywni, a czasami bierni. Śmieją się. Płaczą. Rozmawiają. Tańczą. Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.Widzu.Obserwatorze.Uczestniku.Dobrze wybierz godzinę wejścia na Ciszę, bo możesz zostać tak długo jak zechcesz, ale jeśli po wyjściu zechcesz wrócić, będziesz musiał kupić nowy bilet na określoną godzinę.Performerzy grają bez przerwy od 16 do 22.Godziny wejścia dla Ciebie to 16, 18 i 20.Polska potrzebuje Ciszy.Wydarzenie w ramach Centrum w Procesie 2018Organizatorzy: Fundacja Burdąg, Centrum w RuchuPartner: Instytut TeatralnyProjekt współfinansowany przez m. st. Warszawa
Godziny spektaklu: 16:00, 18:00, 20:00 (trzykrotnie w ciągu dnia)
BILETY:
25 PLN
ADRES:
Instytut Teatralnyim. Zbigniewa Raszewskiegoul. Jazdów 100-467 Warszawa
O Artystce
Izabela Chlewińska. Performerka, choreografka, nauczycielka. Zrzeszona w Centrum w Ruchu, mieszka i tworzy w Warszawie. Odbyła staż w zespole Troubleyn Jana Fabra w Antwerpii, wizytę studyjną w Filadelfii, rezydencję artystyczną w Tokio. Otrzymała stypendium DanceWeb w Austrii.Swoje autorskie spektakle taneczne – Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1- prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Włoszech. Stworzyła instalację performatywną dla niemowląt MaMoMi w Nowym Teatrze w Warszawie. Rozwija swoją metodę pracy z ciałem i głosem. Praktyki takie jak teoria wielkiego docisku, praktykowanie „niczego” i techniki przyjemności bada w projekcie edukacyjnym KULTURA CIAŁA. Współpracuje teatrami dramatycznymi w Polsce i Niemczech (współpraca m.in. z Eweliną Marciniak).