Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Laboratorium Transkulturowych Studiów nad Teatrem i Dramatem Postkomunistycznej Europy zapraszają na czwarty webinar w ramach projektu „I znów prolog? Posttraumatyczny dramat i teatr w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej w świetle transformacji systemowej (1989/1991-2020)”. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM 22 listopada w godzinach 9:30-16:30. W wydarzeniu wezmą udział tylko zarejestrowani uczestnicy.
Podczas najbliższego spotkania dominującym obszarem badawczym będzie Europa Środkowa. Webinar zatytułowany jest: „Teatr i dramat wobec wyzwań (po)ponowoczesności”. Zaproszone ekspertki i eksperci oraz uczestniczki i uczestnicy zespołu badawczego Laboratorium Transkulturowych Studiów nad Teatrem i Dramatem Postkomunistycznej Europy będą starali się odpowiedzieć na pytanie, jak dramat i teatr środkowoeuropejski odnosi się do kluczowych cywilizacyjnych wyzwań XXI wieku, czyli:
- konsumpcjonizmu i komercjalizacji wartości,
- kryzysu klimatycznego i problemu ekologii,
- tendencji nacjonalistycznych, prób ograniczania praw człowieka, neoimperializmu(ów), populizmu,
- rozwoju nowych technologii i ich wpływu na tożsamość, komunikację i relacje społeczne,
- relacji globalnych/lokalnych, relacji centrum/peryferie,
- poszukiwań nowych form podmiotowości, sprawczości i uznania społecznego, „nowej wrażliwości”,
- problematyki posthumanistycznej i transhumanistycznej, końca antropocenu,
- procesów migracyjnych,
- pandemii.
Osoby, które chcą wziąć udział w IV webinarze (Przemoc: stara/nowa trauma/y) w ramach projektu „I znów prolog?” prosimy o zarejestrowanie się za pomocą poniższego linka:
LINK REJESTRACYJNY
Po dokonaniu szybkiej rejestracji otrzymacie Państwo wiadomość e-mail, w której znajdą się szczegóły dotyczące spotkania i link prowadzący bezpośrednio do niego.
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.
(Przeczytaj więcej na ten temat)