KATEGORIA A | TEATRALNE ZDJĘCIE SEZONU

Dawid Stube, „Mama” | 🏆 Pierwsza Nagroda w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu”








KATEGORIA B | ZESTAW DOKUMENTACYJNY Z PRZEDSTAWIENIA










Bartłomiej Barczyk | „Danton”, reż. Radek Stępień, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie
🏆 Pierwsza Nagroda ex aequo w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”










Adrianna Gołębiewska | „Zamek”, reż. Franciszek Szumiński, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
🏆 Pierwsza Nagroda ex aequo w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”










Dawid Stube | „Mały Książę”, reż. Bálint Szilágyi, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
🏆 Druga Nagroda w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”










Jeremi Astaszow | „Baśnie Andersena”, reż. Maciej Podstawny, Teatr Zagłębia w Sosnowcu
🏆 Trzecia Nagroda w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”










Dawid Stube | „Irena”, reż. Brian Kite, Teatr Muzyczny w Poznaniu
🏆 Wyróżnienie w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”









Aneta Wawrzoła | „Otwarte / Gładkie / Białe / Chłodne”, reż. Zuza Polkowska i Noemi Wrzos, Teatr Rajstopy, Łódź
🏆 Wyróżnienie w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”










Grzegorz Habryn | „Momo”, reż. Agnieszka Błaszczak, Teatr Lalek Arlekin w Łodzi










Przemysław Jendroska | „Amator 2020”, reż. Norbert Rakowski, Teatr Śląski w Katowicach









Grzegorz Krzysztofik | „Four More”, reż. Marcin Herich, Teatr A Part, Katowice










Artur Wacławek | „Koty”, reż. Jakub Szydłowski, Teatr Rozrywki w Chorzowie
LAUREACI I FINALIŚCI
DAWID STUBE
Fotograf. Pedagog. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią ludzi. Z bratem utworzył studio Fotostube w Gnieźnie. W fotografii poszukuje przede wszystkim ludzi i ich historii. Intymnych spojrzeń.
Twierdzi, że zanim ocenimy człowieka, warto najpierw spróbować poznać jego historię. Za swój 4-letni projekt Zespół Kociego Krzyku otrzymał nagrodę Grand Press Photo. Uważa, że tak naprawdę to od nas zależy, czy chcemy kogoś zrozumieć. Wszystko sprowadza się do kwestii słuchania drugiego człowieka.
Laureat Grand Press Photo, Konkursu Fotografii Teatralnej, Wielkopolska Press Photo. Wyróżniony m.in w International Photography Awards. Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych, m.in.: FotoArtFestival, Bielsko-Biała, Rybnicki Festiwal Fotografii, Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.
🥇 Pierwsza Nagroda w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu”
🥈 Druga Nagroda w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”
🏅 Wyróżnienie w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”
WITOLD ORSKI
Jest artystą wizualnym i fotografem. Tworzy zdjęcia, instalacje fotograficzne i prace wideo. Swoją praktykę określa mianem fotografii postkonceptualnej. Bada relacje między obrazami, interesują go społeczne funkcje fotografii i jej status w polu sztuki. Istotnym narzędziem jest dla Orskiego również samo medium wystawy – cykle prac aranżuje w rodzaj wizualnych esejów, w których odbiór każdego obiektu jest starannie zaprojektowany. Wystawia w Polsce i za granicą. Jest absolwentem Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim i wykładowcą Szkoły Filmowej w Łodzi.
🥈 Druga Nagroda ex aequo w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu”
MAURYCY STANKIEWICZ
Fotograf, operator, montażysta krótkich form filmowych, laureat i dwukrotny finalista Konkursu Fotografii Teatralnej. Interesują go automatyzmy zachowań ludzi w codziennym funkcjonowaniu, mylne definicje szczęścia i sztuczna inteligencja. Współpracował z Nowym Teatrem, Teatrem Żydowskim i TR Warszawa.
🥈 Druga Nagroda ex aequo w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu”
KAROLINA JÓŹWIAK

Fot. Justyna Bujak
Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz kursy fotograficzne w International Center of Photography w Nowym Jorku. Specjalizuje się w fotografii portretowej, teatralnej oraz dokumentalnej. Głównym tematem jej zdjęć jest człowiek. Współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim w Warszawie, Strefą WolnoSłową. Dokumentuje społeczność Drag Queens i scenę Ballroomu w Polsce. Trzy jej fotografie zostaną w tym roku zaprezentowane na Queer Europe Photo Exhibition w Belgradzie i Nowym Sadzie.
🥉 Trzecia Nagroda w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu”
MAREK ZAKRZEWSKI
Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i filologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, w trakcie studiów magisterskich w Instytucie Fotografii Twórczej w czeskiej Opawie. Współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu. Od ponad dekady fotoreporter PAP, edukator, członek kolektywu FOTSPOT. Od roku 2014 fotografuje lokale wyborcze. Kolekcja, którą tworzy, jest osobliwym portretem współczesnej Polski. Projekt prezentowany jest aktualnie na wystawie „Ważne wybory” w poznańskiej Galerii Centrala.
🏅 Wyróżnienie w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu”
BARTŁOMIEJ BARCZYK
Fotograf uzależniony od muzyki klasycznej. Swój nałóg próbował wyleczyć u takich specjalistów jak Wojciech Kilar czy Krzysztof Penderecki, dokumentując ich życie zawodowe oraz prywatne. Pomocy szukał też u Krystiana Zimermana, którego jest oficjalnym fotografem. Wszystkie próby ratunku tylko pogłębiły problem. W sukurs przyszedł Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie od 3 lat przechodzi intensywną terapię. Efekt jest taki, że nałóg fotografowania rozprzestrzenił się na kolejne dziedziny sztuki.
Marzy o czasie wolnym, który najchętniej spędziłby w lesie, w Górach Sowich, czytając „W poszukiwaniu straconego czasu” Marcela Prousta. Równie dobrze bawiłby się na ulicach Paryża gdzie podziwiałby, z szampanem w dłoni, starsze kobiety wystylizowane w najnowsze kolekcje najlepszych światowych projektantów. Udowadniając wszystkim, że życie zaczyna się po 80-tce.
🥇 Pierwsza Nagroda ex aequo w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”