Projekty

European Route of Historic Theatres

European Route of Historic Theatres  (Europejski Szlak Teatrów Historycznych)  to międzynarodowy projekt realizowany w latach 2012–2016 przy współudziale instytucji kultury z  Hiszpanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Polski, Wielkiej Brytanii, Czech, Chorwacji i Włoch. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Teatrów Historycznych w Europie PERSPECTIV.

Zadaniem projektu jest wytyczenie 11 szlaków zwiedzania historycznych teatrów w Europie. Każda trasa będzie składała się z 9–12 obiektów, wzniesionych minimum 100 lat temu, jednolitych w stylu wewnątrz i na zewnątrz oraz nadal funkcjonujących jako teatry.

Celem przedsięwzięcia jest  zaproponowanie alternatywnego sposobu zwiedzania Europy. Budynki teatralne Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych to nie tylko doskonałe przykłady architektury różnych epok, ale niejednokrotnie miejsca, które były świadkami ważnych wydarzeń historycznych. 


Unia Europejska - Kultura
 

KONTAKT:

Kamila Paprocka
tel. +48 22 501 70 03 fax. +48 22 501 70 24 kpaprocka@instytut-teatralny.pl

Zobacz też

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA W HVARZE

22.05

Konferencja „Przygotowanie teatrów historycznych na przyszłość” w ramach projektu „Europejski Szlak Teatrów Historycznych”.

czytaj dalej

ZOBACZ TRAILER

PATRONI MEDIALNI

 

Miesięcznik "Architektura" Miesięcznik
"Spotkania z Zabytkami"
Architektura - Murator Spotkanie z zabutkami


Polska Izba Turystyki


ARCHITEKTURA.INFO
Polska Izba Turystyki ARCHITEKTURA.INFO

 

Aktualności

zobacz wszystkie

Europejskie teatry spotkały się w Sztokholmie

24.06

czytaj dalej