Projekty

TEATR POLSKA

Program TEATR POLSKA został zainicjowany w 2009 roku w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury.

W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie prezentacji spektaklu w małych miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, a które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia.

Kwalifikacje do programu odbywają się dwuetapowo. Pierwszy etap polega na zgłoszeniu spektaklu i uzyskaniu rekomendacji Zespołu Sterującego ds. artystycznych. W drugim etapie przeprowadzana jest ocena  projektów objazdów spektakli zarekomendowanych na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej, której dokonuje Zespół Sterujący ds. organizacyjnych.

Inspiracją do powstania TEATRU POLSKA były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miejscowości najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

Do 23 kwietnia 2021 można zgłaszać spektakle do TEATR POLSKA 2021 - dokumenty do pobrania poniżej: 

Karta zgłoszeniowa, którą należy wraz z linkiem do spektaklu odesłać na polska@instytut-teatralny.pl : 

Regulamin TEATR POLSKA 2021

Załączniki do Regulaminu

Strona  www.teatrpolska.pl jest tymczasowo niedostępna, o zmianach będziemy informować niezwłocznie.

Pokazy spektakli w ramach XIII edycji programu będą mogły odbywać się między 1 lipca a 30 października 2021 roku. 

Aktualności dostępne również na Facebook 

Program TEATR POLSKA organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 

KONTAKT:

Maja Raczyńska
tel. +48 730 121 413
e-mail: mraczynska@instytut-teatralny.pl 

Agnieszka Gławińska
tel. +48 22 501 70 02
e-mail: aglawinska@instytut-teatralny.pl

STRONA INTERNETOWA:

www.teatrpolska.pl